Absurdity pelhřimovského sportu: Hokejová kabina pro nehokejový subjekt

fbZapsaný spolek HC Pumy dostane přidělenou hokejovou kabinu na pelhřimovském zimním stadionu i bez klubové registrace Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Představitelé spolku HC Pumy neváhají útočit na dobré jméno konkurenčního klubu tvrzením o tom, „jak se krade“. Pokus o převrat v pelhřimovském hokeji na valné hromadě nevyšel, ve sporu „pumy versus medvědi“ má radnice rozhodčího.

Rozhodnutí radnice jsou nepochopitelná: Pumy dostanou od přidělenou hokejovou kabinu i když nevstoupily do hokejového prostředí. Vstup do hokejového prostředí se děje formou registrace u ČSLH, dalším logickým krokem je pak přihláška do hokejových soutěží.

Bez „svazové“ registrace těžko může klub vychovávat malé sportovce. Svazová registrace totiž garantuje i určitou formu dohledu nad kvalitou tréninkového procesu. Kde není svazová registrace, není dohled.

I bez svazové registrace lze zřejmě žádat o finanční prostředky z městské kasy ve formě dotací na tréninkové hodiny v prostorách zimního stadionu.  Radnice tak z městských peněz plánuje podporovat klub, který nesportuje. Systém spravedlivé podpory sportu se v Pelhřimově mění už od jara. Výsledek je nejasný.  Politický vliv je více než patrný: Rada města razí novému subjektu cestu na zimní stadion.

Výroky o tom, „jak se krade“ vkonkurenčním klubu jsou v hokejovém prostředí hodně neobvyklé. Měly by asi dohru u hokejové disciplinárky, kdy bylo možné autora výroků disciplinárně řešit. Nelze. Autor výroků není hokejový funkcionář, i když je předsedou hokejového spolku. Hokejový spolek nemá klubovou registraci u hokejového svazu.

Funguje mimo hokejové prostředí, ale žádá stejné výhody jako hokejové kluby se svazovou registrací.

Každé řešení rozdělení hokejových kabin na zimním stadionu bude zajímavé. Minimálně bude vidět, jak pelhřimovská radnice podporuje místní hokej. V červnu představitelé pelhřimovské radnice na veřejné besedě mluvili o podpoře druholigového hokeje ve městě. Pak přišel návštěvní řád se zákazem hlučných nástrojů na zimním stadionu. Hokejový klub zrušil domácí utkání. Co udělá zastupitelstvo Pelhřimova?

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna