Akcie FC Vysočina změnily majitele za pár set tisíc

Do nové sezóny vstoupí FC Vysočina s novým majitelem. Tím se stala čerstvě založená firma TGM fotbal z Kladna. Čtyřiceti procentní akciový podíl v hodnotě osmi milionů korun koupila podle informací Občasníku čerstvě založená firma TGM fotbal za částku šesti set tisíc korun.

Firma TGM fotbal byla založena na konci května, z jejího základního jmění ve výši dvou milionů korun je splacena pouhá třetina.


Jednatelem a jediným společníkem firmy TGM fotbal je Tomáš Drastil (39), který na pozici předsedy klubového představenstva nahradil Jiřího Pecha. Dalšími členy představenstva zůstávají Jan Staněk a Lukáš Vaculík.

FC Vysočina byl založen v roce 1948 pod názvem PAL Jihlava. V roce 1995 došlo k velké fúzi s SK Jihlava, jedním z tradičních jihlavských fotbalových klubů. Svůj současný název nese od roku 2000. V české nejvyšší fotbalové soutěži působila Jihlava v sezónách 2005/06 a 2012/13–2017/18. Klubové barvy jsou modrá a žlutá.

Tomáš Drastil je majitelem a jednatelem české společnost Tegamo Czech, s. r. o., působící v oblasti přímého prodeje a outsourcingu technologií průmyslového čistění odpadních vod, regenerace a recyklace řezných emulzí, čištění a filtrace olejů 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna