Alzheimer sanatorium Sázava nedostalo ministerskou dotaci na výstavbu

Budoucnost Alzheimer sanatoria v obci Sázava u Žďáru nad Sázavou je značně nejistá. „Dotaci na výstavbu o kterou jsme žádali Ministerstvo práce a sociálních věcí nebyla schválena. Tím pozbývá smysl jakákoliv další diskuse,“ řekla Občasníku jednatelka společnosti Alzheimer sanatorium Zdeňka Šabartová.

důchodci

Kolem záměru výstavby sanatoria v obci Sázava se zvedla vlna nevole ze strany místních občanů. Ustavil se petiční výbor, který doručil na vedení obce petici proti změně územního plánu ve prospěch investora.

Hlasování o změně územního plánu skončilo remízou: sedm zastupitelů pro, sedm zastupitelů proti. Změna územního plánu neprošla.

Vznik Alzheimer sanatoria v Sázavě podporoval i Kraj Vysočina.

„Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo vstup tohoto zařízení do Krajské sítě sociálních služeb Kraje Vysočina s podmínkou, že do konce roku žadatel získá prostředky na stavbu zařízení. Žadatel podle svého sdělení usiluje o dotaci ministerstva práce a sociálních věcí. Pokud tato podmínka nebude splněna do konce roku, žadatel v Krajské síti sociálních služeb Kraje Vysočina zařazen nebude. O výsledku dotačního řízení MPSV zatím nejsme informováni. Kraj si tímto způsobem zajistil, že neznemožní případné získání dotace do Kraje Vysočina, ale kapacita nebude do budoucna blokována případným neúspěšným projektem, pokud by někdo v rámci okresu Žďár nad Sázavou v budoucnu připravil reálný záměr takového zařízení,“ sdělila mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna