ANKETA OSOBNOSTÍ: Podaří se Jihlavě opravit zimák a poslat pořadatelskou přihlášku na MS „20“ 2019?

Statutární město Jihlava má usnesení Rady města k uspořádání mistrovství světa „dvacítek“ v roce 2019. Na kolik procent věří osobnosti v možnost vidět špičkový hokej v nově opravené městské hale Jihlavy?

(Vyjádření osobností aktualizujeme, jakmile se podaří je získat)

fb

Jaroslav Benák (trenér a hokejová legenda): -99%. Museli by se rychle dohodnout a to se nestane.

Daniel Mayer (opoziční zastupitel města Jihlavy): 50% na 50%.

Bohumila Kobrlová (kandidátka do krajského zastupitelstva hnutí ANO): 50% na 50%. Když sleduji diskuse o opravách stadionu, tak nečekám hladký průběh.

Miloš Vystrčil (senátor za ODS): Netroufám si tipovat v předvolební době. Pokud by se to povedlo, tak to vítám.

Michal Stehlík (kandidát na senátora za KDU-ČSL): Bez procent. To je tak složitá problematika, že z jednoho usnesení se naprosto nedá odhadnout reálnost dané akce. Na jedné straně máme zkušenost z Nového Města na Moravě, kde se sportovní světové podniky daří, na druhé straně může strašit Liberec a lyžařské mistrovství s obrovskými problémy a dluhy. Vždycky má za to, že podobné akce by měly jednak vycházet ze silné místní tradice a jednak mít dobře rozmyšlenou infrastrukturu a udržitelnost. Hokejovou tradici Jihlava bezpochyby má, o tom druhém výrazně pochybuji.

Josef Pavlík (hnutí ANO): Mistrovství světa je skvělá propagace Kraje Vysočina a důvod, aby se opravil jihlavský zimák. Uděláme pro to maximum, ale na procenta se to říci nedá.

Libor Honzárek (kandidát na hejtmana za TOP09): Nevím z čeho predikovat budoucí šance Jihlavy. Z politického pohledu je to mlhavá situace. Nejsem velkým optimistou, byť bych to Jihlavě přál.

Milan Chalupa (hokejový trenér): Dávám tomu tak pět procent. Každá skupina co ovládne na radnici mění plány rekonstrukce a nic se neděje.

David Beke (radní Jihlavy a místopředseda ODS) : Při 100% nasazení a příznivých okolnostech se to stihnout dá. V současném personálním obsazení na postech vedení projektu i na postu architekta projektu je můj názor na úspěšnost včasné realizace 0%. Horší než neúspěch o kterém se dozvědí jen vaši blízcí či přátelé je neúspěch o kterém se dozví celý svět. Pro propagaci města a hokeje by to bylo skvělé. Velmi pomalou činností a nerozhodnými kroky náměstka pro rozvoj (Vratislav Výborný – ČSSD, pozn. redakce) jsme se dostali do situace, kdy stihnout termín mistrovství světa juniorů považuji za obtížně dosažitelný. Pokud by se vedení projektu ujal téměř okamžitě kompetentní manažer, pak si dovedu představit, že při příznivých okolnostech se podaří halu do začátku mistrovství světa juniorů opravit. Bude to však zcela jistě ve stávajícím objemu hmoty objektu, tak aby se dalo využít stávající stavební povolení. Jak jsem již řekl mnohokrát, není to dobře, raději bych viděl komplexní rekonstrukci včetně řešení parkování, širší využítí přilehlých pozemků, menší zásah do parku, lepší provázanost haly do ulic Jiráskova a Tolstého, jiné energetické řešení stavby, jinou technologii chlazení ledu,… apod. Toho všeho bychom se dostihem za mistrovstvím vzdali. Na druhou stranu je to příležitost dosáhnout na další zdroje spolufinancování haly.

Radek Popelka (architekt a lídr opozičního hnutí ANO v Jihlavě): Pokud se administrace žádosti o MS ujme pan Ščerban, tak tomu dávám naději tak 80%. Pokud z pověření Rady bude o MS žádat náměstek pro sport pan Kolář, tak to reálně vidím na -150%. Obdobná situace je i s přestavbou zimáku. Přeci jenom každý hokejista ví, že zápas končí šedesátou minutou. Politik o jeho konci může dlouze diskutovat. I to je jeden z důvodů, proč před řadou vlivných začínám šířit myšlenku o možnosti převodu zimáku z města na Duklu.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna