Anonym na sociální síti: Magistrát čeká vzácná návštěva z EU

MIROSLAV MAREŠ

Anonymní stránky Jihlavské hokejové mládeže v sociální síti ohlásily kontrolu čerpání evropských dotací:

Jihlavská hokejová mládež je anonymní profil v sociální síti. zdroj: Facebook

Dle magistrátních informací dojde k navýšení kanceláří na radnici a počet ofisů bude odpovídat počtu členských států v EU. Město Jihlava a naše Duklička bude hostit známý Odbor 52 Ministerstva financí. Odbor 52 plní roli rozhodčího u finančních prostředků pomoci Evropské Unie poskytnutých ČR.

S O52 přijede i skupina nezkorumpovatelných auditorů skládající se z jednoho zástupce každého členského státu. Evropští návštěvníci budou ale muset otrocky plnit nařízení ES, třeba se nudit nebudou. Pro Město a Dukličku je jistě poctou přivítat takové výjimečné hosty.

Návštěvníci se určitě pobaví nad hospodářským výsledkem v účetní závěrce Dukličky.

Ověřit nebo upřesnit danou informaci není možné z důvodu anonymity stránek, které vytrvale kritizují činnost politiků a život města. Komentář předsedkyně Finančního výboru zastupitelstva Jany Mayerové (ANO):

Ing. Jana Mayerová, Ph.D.

„Nezbývá než doufat, že do užšího výběru zlatých hochů, kteří dorazí složit hold financím Dukly a města byli nominovaní méně extrémní inkvizitoři a bojovníci za práva daňových poplatníků. V opačném případě se může stát, že město vyjde tato návštěva dráž než organizace mistrovství světa v ledním hokeji:-).
V případě auditního posuzování totiž subjektivní názor hraje žel, dost vysokou roli a v kombinaci se zadáním Bruselu ( teda spíš členských států, kteří jsou čistými plátci do rozpočtu EU), kterým je stáhnout zpátky do EU rozpočtu každou možnou a nemožnou vindru/ resp.euro, je každá takováto návštěva útokem na rozpočet města.“

Radnice: co anonym myslel?

Podle vyjádření mluvčího jihlavské radnice Radka Tulise není z textu  zřejmé, co má anonymní autor konkrétně na mysli. A jestli nehovoří o auditech, které zde již proběhly. „Odbor 52 zmíněný v komentáři v souvislosti s realizací projektu, zde už dva audity provedl. Kontrola ze strany Úřadu Regionální rady by měla být v dohledné době ukončena,“ sdělil mluvčí Tulis.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna