Batelov šikanuje účastníka stavebního řízení problematické kanalizace

První fáze stavby batelovské kanalizace skončila na místním poli a policejním vyšetřováním možného dotačního podvodu. Teď stavební úřad městyse Batelov řeší další pokus o propojení kanalizace do osady Bezděčín.

kanalizace

Jeden z účastníků stavebního řízení namítl systémovou podjatost městyse Batelov:  Kdo souhlasí se záměrem městyse Batelov postavit kanalizaci do osady Bezděčín, tomu úřad doručuje písemnosti přímo. Kdo nesouhlasí s tím úřad nemluví a musí sledovat úřední desku. Doručuje se mu veřejnou vyhláškou. Podobné jednání lze označit jako úřední šikanu.

Vedoucí batelovského stavebního úřadu Irena Hávová je přímou podřízenou starosty městyse Jiřího Doležala. Starosta Doležal zastupuje městys Batelov jako žadatel o povolení stavby kanalizace.

Účastník stavebního řízení kromě systémové podjatosti upozorňuje, že zamýšlená stavba kanalizace z Batelova do Bezděčína je pro něj doslova likvidační. Na několik měsíců by znemožnila přístup do výrobního areálu jeho firmy.

Stavební úřad v Batelově nenařídil ve věci ústní jednání ve kterém by mohli účastníci vznášet námitky s kterými by se musel stavební úřad vypořádat.

Účastník řízení poslal stavebnímu úřadu písemnou stížnost o které bude rozhodovat Kraj Vysočina jako odvolací orgán.

 

Jedna odpověď
  1. Miloš Šťastný, Rouchovany

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna