AKTUALIZOVÁNO: Beseda „Kam kráčíš, Jihlavo II?“ i bez vítěze voleb (hnutí ANO)

MIROSLAV MAREŠ

Na besedu „Kam kráčíš, Jihlavo II?“ v divadle DIOD není vedle zástupce lidovců Jaromíra Kaliny ve vedení krajského města pozván ani vítěz voleb. Podzimní volby v krajském městě vyhrálo hnutí ANO, které reprezentuje lídr kandidátky Radek Popelka. Na první díl debaty „Kam kráčíš Jihlavo?“  loni na podzim byl lídr hnutí ANO ještě pozván.

„Žádnou pozvánku k této debatě jsme bohužel neobdrželi. Ono je to asi logické, prvním cílem debaty je téma „jak si vede současná jihlavská koalice, jaké má priority a programové cíle“. V ten moment pravděpodobně nastane dlouhé a trapné ticho. Pokud vím tak současná koalice ještě nepředložila žádné programové prohlášení a tak nebude o čem debatovatZ našeho pohledu je otázkou proč se tato koaliční debata odehrává v komerčních prostorách divadla Diod, jehož ředitelkou je radní Karolína Koubová (FORUM Jihlava). Máme tedy očekávat žádost o mimořádnou dotaci pro tento komerční diskusní pořad, nebo se vše odehrává v režii i tak štědře dotovaného divadla Diod.“

Zdroj: vyjádření Radka Popelky pro Občasník.eu

Podle zveřejněného programu bude prvním budem rozprava o tom, jak si vede současná jihlavská koalice, jaké má priority a programové cíle.

Město není pořadatelem besedy, ani neurčuje zastoupení besedujících. Otázky by tedy měly být určeny spíše pořadatelům besedy.Pokud skutečně omezují tímto způsobem účastníky besedy, překvapuje mě jejich přístup, neboť jsem se domníval, že druhá část besedy bude v obdobném formátu jako minulá beseda,“ uvedl primátor Chloupek.

 

Podle oficiálních informací (zdroj: Přemysl Martínek, DIOD) dostal pozvánku primátor města Rudolf Chloupek (ČSSD), bývalý primátor Jaroslav Vymazal (ODS) a současný náměstek primátora pro kulturu Milan Kolář (Forum Jihlava).  Dále Daniel Škarka z Oblastní Charity Jihlava a David Chlupáček z Azylového domu v JIhlavě.

Rozprava bude bez vítěze voleb v Jihlavě (hnutí ANO) i bez zástupce lidovců jako člena současné koalice.

Jediným oficiálně zveřejněným jménem účastníka je jméno moderátora, kterým je Bedřich Musil (Hitrádio Vysočina).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna