Beseda v DIODu: nezájem Jihlavy

MIROSLAV MAREŠ

Nejdříve organizátoři besedy „Kam kráčíš, Jihlavo?“ otáleli se zveřejněním pozvaných hostů, pak seznam hostů zveřejnili (ale bez zastávaných funkcí) a nakonec onemocněl moderátor besedy Bedřich Musil. Do divadla DIOD přišla zhruba desítka diváků plus zastupitelé a úředníci Magistrátu. Před pozvanými hosty na pódium byl dramaturgický scénář do kterého hosté často nahlíželi (aby věděli jaká otázka od moderátora přijde jako další v pořadí). Besedu organizovalo divadlo DIOD, které řídí produkční Kateřina Koubová (FORUM JIHLAVA), která je současně městskou radní. Šedá eminence FORUM JIHLAVA Miroslav Tomanec si po celou besedu dělal usilovné poznámky. Nikdo další z diváků v sále neměl tužku a blok v ruce.

Vybraní zástupci koalice (v první části primátor Jihlavy Rudolf Chloupek) a v druhé části náměstci (Vymazal a Kolář) si pozitivně notovali a nic nového nebo přínosného občanovi města neprozradili.

O sestavování koalice a politických rozhovorech po volbách se hovořilo jen velice málo (zatím se daří před voliči utajit to, co utajeno být má).

Zástupci koalice vybraní divadlem DIOD a schválení radní Karolínou Koubovou (Forum Jihlava) neprozradili na besedě s občany města ani to, kolik stran programového prohlášení Rady města je už napsáno nebo kolik schůzek a jednání na toto téma proběhlo. A už vůbec neprozradili, kdo přesně na programovém prohlášení Rady města pracuje a jak intenzivní to je práce.

Diskuse v DIODu byla v pozitivním duchu bez nepříjemných otázek na problémy města a způsob jejich řešení ze strany jednotlivých politiků. Další díl besedy slíbili organizátoři na březen.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna