Bez vyjímky: Na seminář zastupitelů občan nesmí

MIROSLAV MAREŠ

Územní plán se bude na Magistrátu města Jihlavy probírat za důkladně zavřenými dveřmi. Za zavřenými dveřmi budou pouze zastupitelé a úředníci Magistrátu. Probírat se budou například varianty rozvoje města „Jihlava-sever“ a „Jihlava-jih“. Ačkoliv v České republice lze získat vyjímku na cokoliv, pak vyjímku pro vstup na seminář zastupitelstva nebylo možné získat od Magistrátu města Jihlavy.

Vyjímka? Ani od primátora

Ani osobní žádost primátorovi města by občanovi nezaručila možnost účastnit se jako divák pracovního semináře zastupitelů. „Pan primátor o vašem požadavku ví,“ stručně konstatoval tiskový mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Vyjímka ani od tajemníka

Ani tajemník Magistrátu Lubomír Dohnal nemohl zařídit vyjímku pro účast na semináři zastupitelů k územnímu plánu. Osobní žádost nepomohla. „Nejde to. Nashledanou!,“ reagoval tajemník Dohnal na osobní žádost.

 Zájem občanů by byl

„Seminář je pracovní setkání určené výhradně zastupitelům statutárního města Jihlavy, není důvod povolovat vstup dalších osob,“ sdělil mluvčí města Radek Tulis. Úřad z principu nevyhověl i dalším žadatelům, vyhovění požadavku účasti občana by vznikl precedens.  Žádost je zamítnuta, seminář pro vyvolené bude.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna