Bezpečná Vysočina: děti viděly silniční kontrolu očima policistů

Při běžné silniční kontrole sedí děti na zadních sedadlech rodinného auta a sledují policejní kontrolu, když maminka nebo tatínek ukazují policistům doklady.  V akci „Bezpečná Vysočina“ mohou děti vidět silniční kontrolu i z druhé strany. Pohledem policistů.

Děti, zajíc jako maskot akce a policejní radar. U dětí to vyhrál radar.

Ve Velkém Beranově budil zájem dětí policejní radar.„Tady vidíš rychlost, tady vidíš vzdálenost v metrech,“ ukazuje dětem funkce radaru dopravní policista. Hlouček dětí z místní základní školy obklopí radar a děti sledují na radaru automobily projíždějící Velkým Beranovem. A co když se radar porouchá? „Vezmeme ze skladu náhradní,“ vysvětluje dětem policista.

Děti u kontroly

Dopravní policista namátkou zastavuje dodávku. Rozbitý blinkr, rezavý spodek. „Šrot,“ stručně okomentuje a odchází vyplnit pokutový blok. Děti dávají řidiči kyselý citrón. Když je kontrola v pořádku, je pro řidiče připravený čokoládový dukátový penízek.

 „Policisté vysvětlují dětem, co všechno má v autě být. Třeba lékárnička,“ řekl o významu akce náměstek pro dopravu Libor Joukl.

Máváme domů!

Velkoberanovská základní škola leží na okraji obce u frekventované komunikace, která slouží jako jediný nájezd na dálnici. „Vzhledem k poloze školy je dopravní výchova v naší škole prioritou,“ zmínila ředitelka školy Zdeňka Pavlíčková. Velkoberanovské děti navrhovaly i možnost, jak zvýšit bezpečnost v obci. Vznikl dětský projekt kruhového objezdu u výjezdu z obce směrem na Jihlavu.

Akce „Bezpečná Vysočina“ začala besedou vedení Kraje Vysočina o tom, jak získat prostředky na bezpečnostní prvky pro dopravu obce. Kontroly řidičů policisty ve spolupráci s dětmi budou pokračovat v dalším městech Vysočiny.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna