Billboard kazí vzhled památkové rezervace. Upozorňuje na sousedský spor.

Historickou tvář náměstí v Pelhřimově znehodnocuje billboard umístěný na jednom z domů. Upozorňuje na sousedský spor v kterém podstatnou roli hrají i místní úřady. Proti billboardu zatím pelhřimovský stavební úřad nezasáhl.

Městská památková rezervace (dále jen MPR) města Pelhřimova je území o rozloze asi osmi hektarů. Hranice Městské památkové rezervace a podmínky ochrany jsou dány Výnos ministerstva kultury České socialistické republiky ze dne 10.září 1969.

Dům na náměstí v Pelhřimově

„Pokud v Městské Památkové Rezervaci nemají být umísťovány takovéto billboardy je na odpovědných orgánech s tím něco učinit,“ sdělil Občasníku pelhřimovský zastupitel, poslanec a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

„Vedení radnice má konat a ne se neustále vymlouvat.Nedělají nic a starosta si zjistí,o co jde až když mu visí plakát měsíc před okny jeho pracovny,“ prohlásil předseda opozičního klubu Změna pro Pelhřimov Pavel Hájek.

“ Osobně neřeším nápis na historické budově, ale postup státních úředníků zdokumentovaný na stránkách http://neprojdes.cz/,“ sdělila předsedkyně pelhřimovské organizace hnutí ANO Bohumila  Kobrlová.

„K uvedenému snímku lze konstatovat, že vlastník vyvěšením transparentu změnil vzhled kulturní památky, k čemuž je potřeba tzv. závazné stanovisko orgánu státní památkové péče, v tomto případě MÚ Pelhřimov. Historické jádro Pelhřimova je navíc městskou památkovou rezervací, takže tento počin vlastníka je z naší strany vnímán negativně a v tomto smyslu by znělo i naše odborné posouzení případné žádosti o umístění transparentu v rámci správního řízení,“ sdělila Občasníku ředitelka Národního památkového úřadu v Telči Martina Indrová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna