Blíží se úplná dopravní uzavírka Brněnského mostu? Musí se opravit!

Brněnský most se stává kritickým dopravním místem v krajském městě Vysočiny.  Po Brněnském mostě jezdí veškerá doprava ze směru od Brna, vedou tudy autobusové i trolejbusové linky městské hromadné dopravy. Výhledově se zde počítá se vznikem BUS-pruhu pro preferenci městské hromadné dopravy směrem z Březinek do centra.

Zdravá a nemocná noha Brněnského mostu

Do dopravních úvah o buduocnosti dopravy na Brněnském mostě razantním způsobem brzy promluví jeho nedobrý technický stav. V mostní konstrukci je potřeba vyměnit mostní lůžka krajních pilířů, na kterých vahou spočívá mostní konstrukce. To znamená zhruba půlroční uzavírku, při rychlé práci stavbařů asi čtyři měsíce.

Úplná dopravní uzavírka?

Bez úplné dopravní uzavírky je výměna mostních lůžek těžko myslitelná. Pro krajské město to znamená přípravu na velké změny ve vedení linek městské hromadné dopravy při úplné dopravní  uzavírce. Levnější trolejbusový provoz mezi největším jihlavským sídlištěm Březinky a centrem bude muset být nahrazen dražšími autobusy pro dopravu obyvatel do škol a zaměstnání. Autobusů s pohonem na CNG má Dopravní podnik města Jihlavy „akorát“ na zajištění dopravní obslužnosti města plus rezerva. Žádné autobusy navíc schopné na delší dobu nahradit trolejbusy Při úplné uzavírce Brněnského mostu to znamená kalkulovat s několikaměsíčním provozem dalších autobusů na naftu. Pronajmout nebo nakoupit nové autobusy s pohonem na CNG? To je dopravní dilema pro vedení města k úvaze o výdajích města v příštích letech.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna