„Bloudivé kamiony“ z dálnice neumí policie zastavit

urgentPrudká změna počasí uprostřed zimy často znamená prověrku řidičských schopností na zasněžených silnicích Vysočiny. Jakmile se stane dálnice neprůjezdnou například při hromadné nehodě (více zde), zapnou šoféři velkých aut navigaci (více zde) a hledají objízdné trasy.

Údržba silnic nižších tříd má nižší prioritu. Jinými slovy: pokud nejede dálnice, situace na objízdných trasách je ještě horší.

Při uzavřené dálnici tak šéféři na úzkých místních komunikacích potkávají bloudivé kamiony, které se snaží pokračovat v jízdě. Dopravní problémy se z dálnice dostávají na místní a krajské silnice Vysočiny.

Policie má možnost z moci úřední uzavřít výjezdy z dálnice a nedovolit pokusy o pokračování jízdy kamionů na silnicích nižší třídy, které jsou často obtížně sjízdné i pro osobní automobily.

Pro tranzitní dopravu Vysočinou jsou určeny tranzitní komunikace, které jsou stavěné pro velká vozidla. Jakmile tranzitní doprava opustí tranzitní komunikace, vznikají stresové situace pro všechny řidiče.

Šoféři malých osobních aut se nestačí divit, kde všude jsou na krajnicích místních komunikací odstavené kamiony. Vyhýbání a objíždění odstavených kamionů na místních silnicích je prověrka řidičského umění i za pěkného počasí. Uprostřed sněhové kalamity je to hazard.

Ušetřit řidiče stresů z objíždění kamionů na místních komunikacích může policie v duchu hesla „pomáhat a chránit“. Dopravní zpravodajství v rozhlasovém éteru může na pokyn policie řidiče informovat o nesjízdnosti místních komunikacích a nevhodnosti jejich použití pro tranzitní dopravu.  Udržet tranzitní dopravu na tranzitních komunikacích je tou nejlepší pomocí policie šoférům na Vysočině. Utrpení řidičů při sněhových kalamitách bude rázem menší.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna