Brod má zájem o druholigovou licenci Pelhřimova

MIROSLAV MAREŠ

Text doplňujeme o získaná vyjádření k situaci.

Bruslařský klub Havlíčkův Brod začal jednat s HC Ledními medvědy z Pelhřimova o možnostech převodu druholigové licence z Pelhřimova do Havlíčkova Brodu. Informaci potvrdil generální manažer Ledních medvědů Aleš Kučera bez bližších podrobností. Vedení pelhřimovského hokeje údajně dostalo i telefonickou nabídku ceny za druholigovou licenci. Má jít o částku v řádech statisíců korun. „To vůbec nebudu komentovat,“ řekl generální manažer Kučera. O situaci bude hokejový klub z Pelhřimova jednat nejdříve s vedením místní radnice.

Havlíčkův Brod: intenzivní jednání BK s „akciovkou“

V hokejovém oddíle HC Havlíčkův Brod jedná mládež (Bruslařský klub) s „akciovkou“ o dalším osudu havlíčkobrodského hokeje po sestupu do druhé. Nejednotný pohled je i mezi majiteli akciovky.  „Požadavky pana Vopelky se nám zdají nepřiměřené,„uvedl David Kozlík (Bruslařský klub). Mezi Bruslařským klubem (David Kozlík) a HC Rebel (Evžen Vopelka) probíhají v třetím březnovém týdnu jednání o budoucnosti seniorského hokeje v Havlíčkově Brodě. Zatím bez dohody.

Ivana Mojžyšková (ČSSD)

„Zatím se akciovka nevyjádřila ani k našemu návrhu podpory v režimu „de minimis“,“ sdělila místostarostka Havlíčkova Brodu Ivana Mojžyšková (ČSSD).

Dvě licence v Brodě?

Zajímavá situace by nastala pokud by Pelhřimov přenechal druholigovou licenci Bruslařskému klubu Havlíčkův Brod. Havlíčkův Brod by měl rázem dvě druholigové hokejové licence. Jednu by vlastnil mládežnický hokej pod hlavičkou Bruslařského klubu, druhou licenci by vlastnila „akciovka“ po sestupu z první ligy.

Rozhodne podpora z radnic?

Důležité slovo teď budou mít představitelé pelhřimovské a havlíčkobrodské radnice.O dalším osudu pelhřimovského hokeje by měli jednat pelhřimovští radní s vedením hokejového klubu. Radní města Pelhřimova vyjádřili zájem podpořit druhou ligu i v příští sezóně. Konkrétní jednání o podobě spolupráce radnic s hokejovými klubu pro příští sezónu se v Havlíčkově Brodě i Pelhřimově teprve dolaďuje.

Josef Koch (KDU-ČSL)

„Informaci o prodeji licence nemám ověřenou, objevila se pouze na Občasníku. Majitelem licence je HC Lední medvědi-muži s.r.o., rozhodnutí je plně v jejich kompetenci. Jednání radnice a Ledních medvědů probíhají,“ sdělil pelhřimovský místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL).

 

 

 

Co číst dál?

Pelhřimov: Druholigová hokejová licence je k dispozici

Dilema havlíčkobrodského hokeje: naděje, sympatie a prvoligová licence

Co se četlo v únoru na Občasníku? Hokej, hokej a zase hokej

Svět dospělých vzorů a hokejových cílů pro děti

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna