Budišov prohrál spor s Třebíčí. Soudní náklady přes milion korun

MIROSLAV MAREŠ

Městys Budišov prohrál odvolací soud s městem Třebíč. Ve sporu šlo o společnou dotaci Budišova a Třebíče ve výši asi sto deseti milionů. O dotaci Budišov přišel po aférách zemřelého budišovského starosty Péti. Třebíč ze společného projektu odstoupila. Protože podmínkou poskytnutí dotací byla účast obou měst, a Budišov zůstal ve hře sám, projekt padl.

Souboj advokátských es

Na lavici žalobce usedl za městys Budišov nad Budišovkou advokát Petr Šurka z pražské advokátní kanceláře  Oldřicha Chudoby. Třebíč obhajoval Miroslav Šianský z brněnské kanceláře Ondruš & Ondruš a partneři. Oba právníci se utkávají i v právních sporech o majetkoprávní vypořádání města Jihlavy po odchodu ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Soud: promlčeno

Podle prvních informací o výsledku soudního jednání byla žaloba odvolacím soudem zamítnuta z důvodu promlčení. K odstoupení Třebíče ze společného projektu došlo v roce 2007. Soudní náklady (palmáre) městys Budišov nad Budišovkou bude zřejmě přesahovat milion korun.

Starosta Budišova: Nechám to na právních zástupcích

Starostou Budišova nad Budišovkou je krajský radní Petr Piňos.„Nechám rozhodnutí na právnících, aby nám poradili, co dál, „ řekl k výsledku soudního jednání starosta Piňos. Možností je i použití dovolání jako mimořádného opravného prostředku. O případném dalším postupu bude rozhodovat zastupitelstvo Budišova. „Zatím o tom máme informace pouze telefonicky,“ dodal místostarosta Budišova Josef Ondráček.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna