Budova E: Novostavbu pro dvě stovky krajských úředníků začnou stavět do tří let

Nová budova Krajského úřadu by mohla být vyprojektována zhruba během dvanácti měsíců, vlastní realizaci stavby je možné předpokládat v rozmezí cca začátek roku 2019 – konec roku 2020. Informace Občasníku již dříve potvrdil ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec (více zde)

Kapacita nové budovy je navržena na zhruba dvě stě třicet pracovních míst, které by byly využity pro umístění zaměstnanců kraje, případně některých příspěvkových organizací.

Umístěním všech parkovacích stání na povrchu by se náklady mohly snížit o cca třicet milionů Kč, znamenalo by to však zábor dalších ploch pozemků v budoucnu využitelných pro další případnou výstavbu. V této fázi však není možné s jistotou stanovit, zda by byl možný výjezd z celého areálu do ulice Na Skalce a tím eliminovat náklady na rekonstrukci komunikace ulice Bratří Čapků.

Návrh řešení vychází ze zpracované projektové dokumentace z roku 2009. Tato dokumentace je pro Kraj Vysočina stále vhodným základním východiskem pro návrh řešení.

Financování případné výstavby je možné předpokládat během tří let. Současný pozitivní vývoj daňových příjmů kraje umožňuje předpokládat pokrytí investičních výdajů z rozpočtu kraje. Je možné také prověřit podmínky případného využití vnějších zdrojů – úvěru s rozložením splátek do delšího časového období.

Kapacita nové budovy je navržena na cca 230 pracovních míst, které by byly využity pro umístění zaměstnanců kraje, případně některých příspěvkových organizací. Všechna pracoviště mimo sídlo kraje, tj. Žižkova 16, Věžní 28, Seifertova 24, Seifertova 26 by mohla zaniknout, objekty by mohly být nabídnuty k prodeji. Výnos z prodeje je velmi hrubě odhadován na cca 30 mil. Kč.

Místo současných osmi pracovišť krajského úřadu, by vznikl v jednom místě areál budov s dostatečnou kapacitou pro umístění celého krajského úřadu. V objektu je možné zřídit 127 kanceláří, 9 zasedacích místností, 12 příručních spisoven  a 4 velké spisovny, skladové prostory, technické prostory.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna