Bývalý předseda RSDr. Vlach stále zastupuje zájmy SVAK Jihlavsko

RSDr. Jiří VlachSvaz vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko má majetkové podíly ve Vodárenské a.s. i Svazu VKMO Brno. V obou těchto organizacích SVAK  Jihlavsko zastupuje bývalý předseda SVAKu Jiří Vlach. Ve vedení SVAK Jihlavsko RSDr. Vlach působil jako zástupce obce Dobronín. Od podzimních voleb hájí zájmy Dobronína ve SVAKu zastupitel Petr Rutsch.

„Zatím technicky je potřeba dokončit projekt Dyje-II proto tam je. Až se dokončí projekt Dyje-II, tak skončí,“ sdělil předseda SVAKu Roman Fabeš. Projekt  Dyje-II řešil opatření ke snížení znečistění povrchových a odpadních vod v kraji Vysočina a v menším rozsahu také v Jihomoravském kraji. Sestával se z 11 podprojektů, včetně kanalizace Telče.

Podle současného předsedy SVAKu Fabeše jde o jednodušší řešení situace, než měnit na několik měsíců podpisové vzory po zvolení náhradníka za bývalého předsedu Vlacha. S tím souvisí i členství RSDr. Jiřího Vlacha v dozorčí radě Vodárenské a.s. „Jsou to spojené funkce,“ vysvětlil předseda Fabeš.

Funkce pro ex-předsedu Vlacha

Podle zdrojů z vedení SVAK Jihlavsko se RSDr. Vlach neúčastní jednání předsednictva SVAK Jihlavsko od okamžiku zvolení nového předsedy SVAKu Romana Fabeše.

Není zřejmé, čí zájmy zastupuje RSDr. Jiří Vlach v dozorčí radě Vodárenské a.s. nebo ve funkci jednatele Svazu VKMO, který je jediným akcionářem Vodárenské a.s.

Vodárenská akciová společnost (VAS), která vznikla v roce 1993, provozuje vodohospodářskou infrastrukturu ve více než 600 obcích v okresech Brno – venkov, Boskovice, Jihlava, Třebíč, Znojmo a Žďár nad Sázavou. Provozuje 6,6 procent z celkové délky vodovodní sítě a 5,5 procent z celkové délky kanalizační sítě v Česku.  Vodárenská a.s. je firma pátou až sedmou největší vodárenskou společností v Česku.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna