Cesta volná! Kraj Vysočina otevřel cestu Lukám nad Jihlavou k provozování vodovodů

kruh vodaKrajský úřad kraje Vysočina zrušil oprávnění Vodárenské a.s. provozovat vodovody pro několik stovek obyvatel Luk nad Jihlavou. Městys Luka nad Jihlavou po odchodu ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko není v žádném smluvním vztahu s vodárenskou společností, která provozuje majetek Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Městys Luka nad Jihlavou si pro provozování svých vodovodů může vybrat jakoukoliv provozní společnost, patrně svěří provozování své městské společnosti Vodovody a kanalizace Loucko. Vodárenská a.s. bude provozovat majetek Luk nad Jihlavou pouze do doby, než městská společnost získá potřebná povolení.

VAS a.s. neuspěla u Krajského úřadu s argumentem o uzavření provozní smlouvy se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko, kdy Luka nad Jihlavou byly členem SVAKu a proto provozní smlouva platí až do roku 202o. Po odchodu Luk nad Jihlavou z vodárenského svazku ovšem chybí dohoda městyse Luka nad Jihlavou jako vlastníka vodovodu a současného provozovatele. Podle výroku krajského úřadu tím Vodárenská a.s. nesplňuje podmínky provozování vodovodů v majetku městyse Luka nad Jihlavou a proto toto povolení zrušil.

Už v létě město Luka nad Jihlavou převzalo provozování místní čističky odpadních vod (více zde) za asistence Policie České republiky, když předtím Ministerstvo vnitra potvrdilo rozhodnutí krajského úřadu (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna