Čí je to nehoda? Odtahovkáři se pohádali u nehody na dálnici

 

nehodaOdstraňování následků dopravních nehod má nejasně stanovené kompetence asistenčních a úředních služeb. Na výzvu policie k urychlenému odstranění havarovaného vozidla se na místo nehody musí ve stanové lhůtě dostavit smluvní odtahová služba majitele komunikace. I na odstranění nehody je stanovena úřední lhůta.

Čas od času objeví spory o to, kdo bude havarované kamiony odtahovat z dálnice. Jako například u hromadné nehody nedaleko Brna. Majitel nabouraného kamionu z Polska chtěl vyprošťovat vůz vlastní asistenční službou.

Asistenční služba vyslala na místo nehody smluvní odtahovou službu. Na místě nehody ale už pracovala smluvní firma správce komunikace, která místo nehody uklízela z moci úřední na příkaz policie.

Českou republiku zasáhlo v té době husté sněžení, veřejný zájem vyžadoval neprodlené zprovoznění komunikace.  Polská odtahovka ale trvala na místě nehody na právu postarat se o nabouranýpolský kamion i přes nedostatečné technické vybavení.

Mezi polskou odtahovkou a smluvním odtahovkou majitele komunikace padlo několik jadrných výrazů a málem došlo mezi dělníky k fyzické inzultaci, než si obě strany vyjasnily úřední náležitosti a procedury. Smluvní odtahovka pak odvezla z moci úřední nabouraný kamion mimo dálnici na hlídané parkoviště, odkud si ho převzala polská odtahovka.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna