Čírtková (PČR Vysočina): Objekt na Wolkerově ulici začneme používat od září 2018

Prázdný objekt s minimem parkovacích míst na Wolkerově ulici v Jihlavě  se Policie chystá uvést do běžného úředního režimu v nejbližší době. Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové se tak stane už od záží 2018.

Od července 2018 měly v domě na Wolkerově ulici sídlit dva odbory uniformované policie. Jaká je aktuální situace? Kdy začne PČR objekt využívat?

 Dana ČírtkováTermín 1. července 2018 byl termín předpokládaným, skutečné datum a možnost užívání objektu je odvislé od provedené kolaudace. Objekt by měl být zkolaudovaný do konce měsíce srpna 2018, užíván pro potřeby policie v souladu s původním záměrem bude od 1. Září 2018. Skutečné datum, od kterého budou v objektu poskytovány i služby veřejnosti, záleží na rozhodnutí služebního funkcionáře. Bude to teprve tehdy, až bude vše pro poskytování takových služeb připraveno – nejen vnitřní kancelářské vybavení, ale i kancelářská a výpočetní technika včetně oživení infrastruktury a instalace potřebných aplikací, přestěhování archivů, skladů. Veřejnost, která tyto služby využívá, bude o přestěhování včas informovaná.

 

Za úpravy objektu zaplatí daňový poplatník o milion více. Konkrétně 7.404.042,62 Kč. Za co policie zaplatila peníze navíc?

 Původní smlouva zněla na částku 5 965 344,42 Kč, dodatkem ke smlouvě o dílo  se navýšila na částku 7.404.042,62 Kč. Předmětem dodatku byly vzájemně započtené méněpráce a vícepráce, vzniklé v průběhu rekonstrukce objektu, týkající se zejména při rekonstrukci zjištěných závažných poškození páteřních rozvodů vody a odpadů, následně i elektroinstalace, a při zprovozňování objektu i nefunkčnost slaboproudých rozvodů. Zjištěné vady bylo nutné odstranit. Následnými stavebními zásahy byly dotčeny téměř všechny zbývající, do původní rekonstrukce nezahrnuté, prostory  – zejména kanceláře. Vzhledem k tomu, že akce je hrazena z prostředků programového financování, podléhají veškeré změny dle Věcných a časových podmínek účasti státního rozpočtu na financování akcí výdajů programového financování souhlasu odborných útvarů ministerstva vnitra. V tomto případě byly změny schváleny ministerstvem vnitra jako opodstatněné a oprávněné.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna