Cizinci na Vysočině: osm tisíc povolených pobytů, třicet azylantů

V Kraji Vysočina v současné době žije asi 8 250 cizinců s povoleným trvalým nebo dlouhodobým pobytem (nejvíce z Ukrajiny, Vietnamu a Mongolska) a přes 30 cizinců s přiznaným statutem azylanta.

„S přiznaným statutem azylanta může cizinec pobývat v České republice i několik let. Třicet azylantů nemusí znamenat, že jde o třicet nových obyvatel,“ vedoucí  pracoviště Centra na podporu integrace cizinců pro Kraj Vysočina Lucie Škrdlová.

centrum na podporu integrace cizincuHlavní aktivity v Kraji Vysočina směřující k integraci cizinců jsou zaměřeny na výuku českého jazyka, právní a sociální poradenství, rodinná a pobytová problematika. V souvislosti s nelegální migrací bylo za 8 měsíců letošního roku v Kraji Vysočina zajištěno 105 migrantů.

„V obecné rovině poskytujeme poradenství ohledně pobytové problematiky plus vysvětlení smluvních vztahů, pomoc při jednání s úřady. Jsme registrovaná sociální služba se specializací na pomoc cizinců, informace o našich klientech neposkytujeme,“dodala Škrdlová.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna