Co bude mít město Jihlava z úřednické opravy výtahu v Tomancově restauraci?

TomanecMěstští úředníci tiše zadali veřejnou zakázku na opravy jídelního výtahu v Radniční restauraci, kterou provozuje opoziční zastupitel Miroslav Tomanec. Jídelní výtah není podle informací Občasníku na seznamu městského majetku pronajatého k podnikání opozičního zastupitele Miroslava Tomance.

Úředníkům jihlavské radnice velí jako tajemník Evžen Zámek, spolu se zastupitelem Tomancem zakládající člen uskupení Forum Jihlava, které je v opozici. Zastupitel Tomanec je velký kritik nepořádků ve městě. A tady je cosi ve velkém nepořádku, klientelistický přístup městských úředníků je cítit z celé zakázky na opravu jídelního výtahu.

Uniká smysl úřednické opravy městského výtahu, který podnikatel Tomanec nemá pronajatý k podnikání.  Zastupitel Tomanec se „postaral“ o nečekanou městskou investici do oprav majetku, který používá nebo bude používat ke svému podnikání. Pokud by výtah neplánoval využívat, nemá celá investice větší smysl

Co bude mít město Jihlava po finanční stránce z dokončené úřednické opravy jídelního výtahu? Pravděpodobně velké nic. Podnikatel Tomanec začne používat opravený výtah ke svému podnikání a nebude za jeho používání nic platit. Sjednané nájemné zůstane stejné, radní města nemají ani tušení o tom, jak se zastupitel Tomanec „postaral“.

Na jihlavské radnici jde viditelně statisícové opravy za veřejné peníze zařídit i bez rozhodnutí městských radních, pouhou dohodou s úředníky.

Podobným postupem město Jihlava opravilo vzduchotechniku v Radniční restauraci. Ačkoliv měl opravu uhradit Miroslav Tomanec jako nájemce, milionovou investici uhradilo město.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna