ČSSD by měla zvážit stranickou satisfakci Liboru Jouklovi za neúčast ve volbách

Zprošťění všech trestních obvinění ex-náměstka hejtmana Libora Joukla by mohlo nastartovat obnovení stranické důvěry v Joukla jako představitele ČSSD Vysočina.

Po rezignaci Petra Krčála jako statutární místopředseda dnes Joukl řídí chod strany na Vysočině.

Smyšlené obvinění v kauze údajně předraženého nákupu vozidel zimní údržby stálo Libora Joukla účast v parlamentních i krajských vobách. Právo „být volen“ ČSSD před několika lety potichu omezila a politici po sdělení trestního obvinění už nemohli za ČSSD kandidovat.

Místních voleb se toto stranické omezení uplatnění volebního práva netýkalo. Libor Joukl uspěl a byl zvolen místním zastupitelem v Přibyslavi i se smyšleným trestní obviněním. „Případ Joukl“ je tak pro sociální demokraty poučením o síle stranické důvěry i nedůvěry ve schopnosti vlastních politiků.

Neúčast „ostrého muže“ Joukla v parlamentních i krajských volbách sociální demokraty oslabovala i vzhledem k pochybnostem o vině.
Prvoinstanční soud původně celé stíhání zastavil. Do soudní síně se celý případ dvojice sociálních demokratů dostal až odvolání státního zástupce.

Obvinění obou politiků stála do značné míry „na vodě“, hejtman Běhounek označil opakovaně celou kauzu Libora Joukla a Jana Míky za vykonstruovanou. Kraj Vysočina se nikdy nepřipojil k trestnímu stíhání jako poškozený, podle hejtmana Běhounka škoda Kraji Vysočina nevznikla.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna