ČSSD: Názor zastupitelů v Humpolci není v souladu se stranou

cssdPřípad autobusového nádraží v Humpolci ukazuje i na složitou situaci kolem role nestraníků v místní politice.“Už v minulém volebním období hájili naše stranické zájmy nestraníci a nebyl s tím problém. Osvědčili se,“ řekl předseda  sociální demokracie v Humpolci Miloš Krbec. Politiku sociálních demokratů v  zastupitelstvu Humpolci dělá pět nestraníků, dva z nich jsou místostarostové. Rozhodli o tom voliči v místních volbách.

Případ: autobusák

„Místní organizace v Humpolci je rozčarovaná z rozporu mezi postoji zastupitelů a místní organizace. Ztotožňujeme se s postoji občanů Humpolce,“ řekl předseda okresní organizace sociálních demokratů Vnislav Jelínek. Mezi obyvateli Humpolce kolují petice, sílí protesty proti záměru přestěhování autobusového nádraží.

Podle Jelínka by zastupitelé zvolení za sociální demokracii měli dát na názor občanů města. Sociální demokraté se v Humpolci ocitají ve složité situaci: jejich stranická rozhodnutí, stanoviska a politiku strany mají zastávat a v zastupitelstvu nestraníci.

„V tomhle případě autobusového nádraží zastupitelé vůbec nehájí stanovisko strany,“ řekl okresní předseda sociální demokracie Vnislav Jelínek.

Strana na jaře doporučila zastupitelům nepodporovat přestěhování autobusového nádraží.

„Nedivím se pobouření občanů Humpolce, místní organizace bude se zastupiteli ještě mluvit,“ uvedl okresní předseda Jelínek.

Ačkoliv jsou zastupitelé sociální demokracie nestraníci, tak se stranou na místní úrovni komunikují a účastní se schůzí sociální demokracie. „Jsou přesvědčení, že rozhodují podle svého vědomí a svědomí, ale to není v tuto chvíli v souladu s názorem strany v Humpolci,“ dodal předseda Jelínek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna