ČSSD Vysočina: Do celostátního vedení asi krajská radní Fialová

Nejlepší volební výsledek v těžkých časech sociální demokracie by se mohl promítnout i do nového celostátního vedení ČSSD. Krajský výkonný výbor ČSSD Vysočina připravil návrhy nominací do celostátních orgánů pro schválení delegáty krajské konference.

Podle informací Občasníku je v nominacích ke schválení krajskou konferencí i jméno předsedy vysočinských sociálních demokratů Petra Krčála.

„Nejsem ani sběratel funkcí a ani japonská kalkulačka. Mám svoje zdravotní limity. Včera se k tomu vyjádřilo i jednání KVV. Já jsem osobně návrh okresů odmítnul,“ řekl předseda Krčál.

Nominaci do centrálních orgánů naopak odmítl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda. „Z Nového Města na Moravě je do Prahy cesta vlakem tři hodiny. Týdně musím věnovat řízení města padesát až šedesát hodin,“ uvedl Šmarda.

Předseda ČSSD Petr Krčál naopak označil za vysoce pravděpodobnou nominaci krajské radní Jany Fialové do celostátních orgánů strany.

Jana Fialová působí ve vedení kraje Vysočina od roku 2012. Politickou kariéru začínala v roce 2002 jako členka zastupitelstva obce Bransouze, další volební období byla starostkou obce.

„Jana Fialová nastartovala učňovské školství mnohými nápady jako skládačky, postav si své auto, traktor a nyní i Tatru. Bude přínosem ve vedení a hlavně vnese pohled z praxe,“ připomněl krajský místopředseda ČSSD Aleš Urban.

Video z tiskové konference ČSSD Vysočina najdete přímo zde.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna