Další dopravní experiment: povýšení Vrchlického ulice na hlavní

AKTUALIZOVÁNO Vedení radnice projednává další důležitou dopravní změnu v ulicích města: Vrchlického ulice se stane hlavní ulicí v celé své délce. Nejpodstatněji by se změny dotkly dopravního režimu křižovatky Vrchlického a ulice 17. listopadu (před restaurací Na hliništi).

Soulad pěší trasy

Nejvíce chodců prochází křižovatkou 17. listopadu-Vrchlického ve směru od autobusového nádraží ulicí 17. listopadu k budově Krajského úřadu. Tento směr chůze také respektuje současné dopravní značení frekventované křižovatky.

Problém s napojením vedlejších ulic

Kdyby došlo ke změně dopravního režimu křižovatky 17. listopadu-Vrchlického, pak vznikne problém s napojením vedlejších ulic. Diskuse o způsobu dopravního řešení křižovatky ve vedení města pokračuje. Doprava v krajském městě je poněkud mimo vliv Rady města Jihlavy, když například BUS-pruhy na Havlíčkově ulici vznikly bez projednání v Radě města Jihlavy v krátkém časovém horizontu (více čtěte zde).

Posunutá ulice

Vrchlického ulice není ve skutečnosti tak rovná, jak rovná je na mapách. Ve skutečnosti je Vrchlického ulice na křižovatce s ulicí 17. listopadu posunutá zhruba o pět metrů do strany. Pokud by došlo ke změně dopravního režimu, pak se výsledek mohl promítnout do počtu dopravních nehod na ulici Vrchlického.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna