Deník MFDNES ztotožnil „Jasánka“ z projevu milicionáře Pavlíka (ANO) jako senátora Vystrčila (ODS)

LM lidové milice

Ilustrační obrázek

Lidový milicionář Josef Pavlík (ANO) ve svém posledním projevu jako náměstek hejtmana mluvil o neurčité postavě politika, který se jako Jasánek snažil udělat kariéru v době totalitního režimu (více o odvolání zde). Postavu Jasánka pomohl ztotožnit až deník MFDNES.

„Ve svém projevu začal mluvit o Vystrčilovi, přestože ho přímo nejmenoval. Dal mu přezdívku Jasánek,“ napsal deník MFDNES.

Senátor Vystrčil se proti podobným nařčením velmi tvrdě vymezil na březnovém jednání krajského zastupitelstva. „Nikdy jsem nebyl členem ani kandidátem KSČ. Mám k tomu svědectví lidí z doby studia na gymnáziu,“ zdůraznil senátor Vystrčil (ODS).

Senátor Vystrčil chtěl přesně vědět, odkud jsou „nejasné a ničím nepodložené informace“ o jeho osobě. Zároveň se dotazoval lidového milicionáře Pavlíka na původ informací z jeho rezignačního projevu.

„V článku jsem nikoho nejmenoval. A jestli se cítíte být Jasánkem, tak jím buďte,“ uvedl komunistický zastupitel Pavel Hodáč.

Podle lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka se na něj s informací o Jasánkovi obrátil redaktor MFDNES. Informací měl Josef Pavlík údajně více.

„Jsem v situaci, kdy mi redaktor MFDNES říká, že pan Pavlík a pak Hodáč říkají, že ten koho mysleli jsem já. Teď věřím, že pan Pavlík přizná, že myslel mě,“ řekl v rozpravě krajských zastupitelů senátor Vystrčil.

Senátor Vystrčil chtěl po lidovém milicionářovi Pavlíkovi vědět, „kdo co říkal“ o jeho členství v KSČ. Pavlík nechal Vystrčilův požadavek bez odpovědi.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna