Deset tipů na jarní zážitky v jihlavské zoo: „Jéééé, mamííííííííííí utekla opička!“

Jaro je v přírodním životě obdobím svatebních námluv. Zvířata se páří a to znamená mnoho různých druhů svatebních rituálů, které jsou pro každý živočišný druh jiné. Které jarní zážitky by vám neměly uniknout v jihlavské zoo?

1. Přejedená levhartice má redukční dietu

Samice levharta přijela do jihlavské ZOO ze Španělska. Snad tradiční jižanská pohostinnost způsobila překrmení samice levharta. Samice vypadá jako březí, ale to je pouze zrakový klam. Po redukční dietě levhartice vznikne chovný pár.

2. Ovce už mají hlad

Děti milují možnost krmit zvířata! Ovce se postaví na zadní, opře se o plot a škemrá o krmení. Mláďatům je sotva pár týdnů a ochotně žerou dětem z ruky. „Mamííííí, koza mi oblízla ruku!,“ je spokojená hláška zážitkem obdařeného potomka.

3. Tamaríni běhají po venku

Malé opičky tamaríni u budovy ředitelství ZOO už mají otevřený výběh. Do výběhu se ta vrací jen na krmení a nocleh. Dětský výkřik „jééé, utekli opičky“ nechává personál zoo v klidu. Tamaríny tak můžete vidět i zblízka, nejen přes sklo výběhu.

4. Láska-neláska Adama s Ájou

Šest let spolu bydlí medvědi malajští Adam s Ájou v jednom výběhu, potomstvo žádné. Medvědí plodnost zkoumal i specialista na zdraví zvířat.

5. Pavilon vlků

Před začátkem hlavní sezóny už bude hotový pavilon vlků. Vyhlídkový pavilon na stráň kterou bude obývat smečka vlků už stojí. Vlčí smečka má přísnou vnitřní hierarchii, sestavit novou smečku je tak trochu chovatelský oříšek.

6. Průlez u pavilonu vlků

Součástí vyhlídkového pavilonu vlků je i prolézačka. Tu musí vaše děti rozhodně vyzkoušet!

7. Tapír Fernando roste do puberty

Malí tapíři mají po těle bílé pruhy jako určité znamení dětského věku. Tapír Fernando se narodil na podzim a pomalu odrůstá dětskému věku. Jeho bílé pruhy na těle pomalu mizí. Roste do puberty, poslední šance vidět jeho dětské zbarvení!

8. Z německého tapíra  Christiana je český Venoušek

Když přišel tatínek od tapírů do jihlavské zoo jmenoval se Christian. Německé jméno se ale neujalo, od ošetřovatelů dostal české jméno „Venoušek“. Dneska už má jméno „Venoušek“ své nové jméno i v dokumentech o původu.

9. Ptačí námluvy jeřábů

Třicet let věku je pro dvojici jeřábů obecných věkem námluv. Ptačí námluvy to je zpěv a krouživý tanec. Krouživý pohyb ve dvojici po výběhu vypadá skoro jako balet. Ptákům se někdy podaří i přeletět plot výběhu a potom děsí svým pohybem a troubením pokladní.

10. Najděte si svůj jarní zážitek!

Jarní zoo to jsou každý den nové a neopakovatelné zážitky ze zvířecího života. A tak přijďte sami pozorovat jarní život zvířat do jihlavské ZOO.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna