Děti z mateřské školky Mozaika mají noční můry z protipožárního cvičení

dětiÚřední předpisy v oblasti požární prevence začali brát v jihlavské mateřské školce Mozaika velmi vážně. Poprvé, co rodiče pamatují, se ve školce zřejmě konalo protipožární cvičení.

„Běželi v tričkách a bačkůrkách “tajným východem “ ven ze školky. To se jim líbilo,akorát když začali přemýšlet o požáru tak na ne přišly noční můry,“ sdělila jedna z maminek s podmínkou anonymity.

Požární prevenci začali v jihlavských mateřských školkách velmi vážně: nejdříve byl „na hodinu“ zakázán provoz dětského karnevalového divadla Ježek v prostorách bývalého krytu civilní obrany na Jarní ulici (více zde). Později byl zákaz zmírněn a vedení města se vypravilo vyjednávat s krajskými hasiči.

Dalším opatřením ředitelky jihlavských mateřských školek bylo nařízení okamžitě sundat dětské obrázky z chodeb mateřských školek (fotografie zde). Podle informací rodičů dětí se toto protipožární opatření týká všech jihlavských mateřských školek. Děti zatím věří vysvětlení od maminek, že paní učitelky mění výzdobu chodeb. Rodiče dětí si ale neumí představit, jak dětem vysvětlit nařízení hasičů na odstranění obrázků z chodeb.

Jihlavská radnice zatím nevydala k situaci v mateřských školkách žádnou oficiální informaci.

Vedoucí úředníci jihlavské radnice měli s primátorem „dvoudenní teambuilding“, proto bylo řešení celé situaci v mateřských školkách až na třetí dubnový týden. V třetím dubnovém týdnu zasedá městské zastupitelstvo, dva dny po něm pak mají jednání radní města Jihlavy.

Mluvčí krajských hasičů zatím žádným způsobem situaci nekomentovala, mlčí i ředitelka mateřských školek. Čeká se na aktivní kroky k řešení situaci ze strany jihlavských úředníků. A informace od primátora města.

Máte informace o protipožárním cvičení v mateřských školkách kdekoliv na Vysočině? Máte fotodokumentaci změn a náhlých protipožárních opatření v mateřských školkách na Vysočině? Ozvěte se Občasníku přes sociální sítě – link přímo zde.

Požadavky na diskrétnost a podmínku anonymity respektujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna