Dětské divadlo JEŽEK dohraje sezónu v azylu hospody majitelky divadla

Posledních pět dětských představení odehraje dětské karnevalové divadlo v provizorních podmínkách. Provoz divadélka v objektu mateřské školky na Jarní ulici zakázali hasiči. Z bezpečnostních důvodů.

„Chtělo se mi brečet, když jsem ty prostory opouštěla. Pro divadélko byly ideální,“ řekla principálka divadla Ježek Anna.

Divadélko se přesunulo do provizorních prostor hospůdky „U piráta“ na jihlavském sídlišti Březinky. Každou sobotu dopoledne se hospoda mění na divadelní prostory. Stoly pryč, židle do řady! A hraje se divadlo pro děti.

„Není to ideální. Z nového prostředí jsme jako herci nervózní,“ řekla Doležalová. Diváci přišli podpořit své divadlo, na divadelním představení ale chyběl primátor města i radní města. Divadélko Ježek si po ztrátě stálé domácí scény muselo poradit samo.

Starosti principálky a nadšené herečky Anny Doležalové  s divadelními prostorami nesmí být při představení vidět. Intenzivně se vyjednává o možnostech dalšího fungování divadélka na Jarní ulici. Jedná se s úředníky Magistrátu i hasiči.

„Ubezpečili mě, že mají zájem na dalším provozování dětského divadla na Jarní ulici,“ řekla o jednáních Doležalová.

Nastává čas pro úřední řešení ve stylu „úřední šiml se nakrmí a koza zůstane celá“.  Město Jihlava vyřídí nová úřední povolení pro objekt na Jarní ulici.

Prostory dětského divadla na Jarní ulici bude zřejně nutné „vyjmout“ z objektu mateřské školky, osadit zvláštními dveřmi s bytelným zámkem a pronajmout dětskému divadlu. Třeba jako skladovací prostory pro kulisy. Dětské divadlo Ježek by pak mohlo hrát divadlo třeba ve vlastních prostorách skladu. Všechno jde, když se chce.

„Vedení města se budoucností divadla i prostoru, který divadlu dosud sloužil, zabývá. Radnice chce vyjít provozovateli divadla vstříc a pomoci s hledáním nových vyhovujících prostor, úřad prověří i případné dopady na poskytované dotace od města. Na závěry je ale ještě brzy,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis

Vyjádření  Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina doplníme, pokud se je podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna