VÍME PRVNÍ: Devadesát milionů. Žďár nad Sázavou se chystá vykoupit akcie SATTu z okolních měst

sattČervnové jednání radních města Žďár nad Sázavou bude ve znamení jednání o odkupu akcií žďárské společnosti SATT. Společnost SATT nabízíme pro město Žďár nad Sázavou a okolí vysokorychlostní internet, kabelovou televizi, telefon po internetu a tepelné hospodářství.

Menšinoví akcionáři Dolní Rožínka, Velké Meziříčí a Nové Město na Moravě spojili své akcionářské podíly a nabízí je městu Žďár nad Sázavou. Žďárským radním balík akcií nabídne novoměstský starosta Michal Šmarda.

Cena? „Jsou vypracované tři znalecké posudky, nejnižší je cenový posudek Žďáru nad Sázavou v hodnotě asi devadesáti milionů korun,“ řekl novoměstský starosta Šmarda.

„Myslím, že devadesát milionů je vysoká cena. Za tuto cenu to Žďár nekoupí. Ale je to jen můj osobní názor, mám v zastupitelstvu jeden hlas,“ naznačil místostarosta žďáru Josef Klement (KDU-ČSL).

Kolem kupní ceny minoritního balíku akcií bude ještě velká licitace. Město Žďár nad Sázavou nabízí okolním městům cenu nižší asi o dvanáct milionů korun.

“ V souladu se zásadou „péče řádného hospodáře“ nemůžeme prodávat pod cenou znaleckého posudku,“ informoval starosta Šmarda.

Podrobnější vyjádření starosty Žďáru nad Sázavou Zdeňka Navrátila se nepodařilo získat pro časové zaneprázdnění. „Zájem prodávat je na straně Velkého Meziříčí a Nového Města na Moravě,“ naznačil starosta Navrátil. K obchodu s akciemi nezveřejnilo vedení města Žďáru nad Sázavou žádné bližší informace, vyjma krátké zmínky o ústní informaci novoměstského starosty Šmardy pro radní města.

„Obecně jsem pro, záleží na podmínkách obchodu a třeba i na splátkovém kalendáři,“ prohlásil radní Radek Černý (ODS). Pro radního Černého je principiální celková výhodnost obchodu.

K obchodu s akciemi SATTu se ovšem vlažně staví místní opozice.

„V současné době nevidíme důvod zatěžovat rozpočet města výdajem v řádu desítek milionů korun. Čekáme na bližší informace od vedení města,“ řekl žďárský zastupitel Tomáš Augustýn (TOP09).

Vyjádření hnutí ANO se nepodařilo získat: radní Ludmila Řezníčková jen zavěsila telefon. Poslanec a radní Radek Zlesák byl nedostupný.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna