Dilema Pirátů: Co s Jihlavou? Začíná spolupráce s Tomancem a Forum Jihlava

pirátiTřetí nejsilnější parlamentní strana se usilovně snaží „zakořenit“ na vysočinské politické scéně. Místní sdružení Pirátů pracují v Telči a Třebíči. Podle informací Občasníku krajské vedení vysočinských Pirátů usilovně řeší otázku: Co s Jihlavou?

Členská základna v Jihlavě je prozatím mimořádně slabá a tak Piráti kývli na účast v pracovních skupinách uskupení Forum Jihlava. Forum Jihlava vede silný kritik poměrů na radnici Miroslav Tomanec a spekuluje se o jeho odchodu z uskupení Forum Jihlava například v podobě lídra Pirátů pro místní volby.

Mezi piráty a Tomancovým Fórem Jihlava dochází podle informací Občasníku k  předávání know-how a „dobrých nápadů“ v rámci komunálu. Dochází k navazování vztahů, vzájemného poznávání poznání priorit a cílů navzájem.

O možné koalici s Tomancem chtějí Piráti jednat postupně, když bude zájem a pokudmít strana dostatek příznivců v Jihlavě. V minulosti jihlavští Piráti utvořili volební koalici se stranou Zelených.

Slibně se rozvíjí například fungování Pirátů například v Telči nebo Třebíči. V Třebíči se Piráti chystají sestavovat vlastní kandidátku a promluvit do výsledků komunálních voleb. Třebíčští Piráti usilovně shánějí „lapače hlasů“, kteří budou kandidovat v první desítce. Třebíčští Piráti předpokládají v místních volbách výrazný voličský úspěch, který odvozují od desetiprocentního výsledku v celostátních parlamentních volbách. Pro místní volby v Třebíči Piráti hledají jak schopné místní politiky, tak i aktivisty, kteří by podporovali stranu v místních volbách.

Jihlavským Pirátům chybí podobně aktivní osobnosti jako jsou v Třebíči, kde nedávno vzniklo samostatné místní sdružení Pirátů. Krajské vedení Pirátů se snaží politickou aktivitu povzbudit zřízení „JiPiCe“ – Jihlavského Pirátského Centra, což je vlastně poslanecká kancelář Pirátů.

Krajský předseda Pirátů a poslanec Jan Pošvář odmítl žádost o rozhovor k současným aktivitám Pirátů na Vysočině. O činnosti havlíčkobrodských Pirátů čtěte více přímo zde.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna