Dobronínské sklárny nekoupí ani obec ani Kraj Vysočina

Už deset let jsou opuštěné budovy v centru dvoutisícové obce Dobronín na Jihlavsku. Prázdné budovy chátrají, k prodeji je nabízí insolvenční správce. Cena? Kolem deseti milionů korun. Záleží na velikosti kupovaného objektu bývalých skláren.

„Může tam být ekologická zátěž. Leštilo se tam sklo kyselinou,“ naznačil starosta Dobronína Ivan Sehnal. Na koupi areálu skláren nemá obec dostatek finančních prostředků. A tak se Dobronín obrátil na Kraj Vysočina.

Žádost Dobronína se u vedení Kraje Vysočina nesetkala s příznivým ohlasem. Náměstek hejtmana Josef Pavlík (ANO) chystá pro Dobronín negativní odpověď.

Pavlík„Této žádosti vyhovět nemůžeme. Není možné z prostředků rozpočtu Kraje Vysočina vynakládat finanční prostředky na koupi nemovitostí, které nejsou pro kraj potřebné a jakkoliv využitelné. Chápu Vaše obavy ohledně případných ekologických zátěží na předmětných nemovitostech, ale povinnosti vztahující se k řešení případných opatření jsou na současném, popř. budoucím vlastníku nemovitostí a Kraj Vysočina je nemůže řešit,“ stojí v návrhu texu odpovědi náměstka Pavlíka do Dobronína.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna