Dodržování platných zákonů působí potíže starostovi Sázavy

Sotva si server Občasník vyžádal veškeré informace o činnosti zastupitelstva obce Sázava, způsobilo to starostovi Sázavy takové potíže, až si postěžoval v obecním zpravodaji. Poskytování informací se řídí Listinou základních práv a svobod ve které je zakotveno i právo na informace.

V obci Sázava došlo na popud vedení obce k hlasování o změně územního plánu, která by umožnila výstavbu Alzheimer sanatoria. Výsledek hlasování nerozhodný – 7:7. Neschváleno!

Právě Listina základních práv a svobod působí potíže starostovi Sázavy Františkovi Ledvinkovi (KDU-ČSL), který si v obecním zpravodaji povzdechl: „Potíž je v tom, že zákon o svobodném přístupu k informacím toto umožňuje a obec bude muset takovéto žádosti vyřizovat. Že však těmto lidem už nejde o alzheimer sanatorium je dnes již více zřejmé…“

Nepřítelem starosty Ledvinky se tak může stát velmi rychle každý, kdo bude požadovat informace o činnosti vedení obce. Veřejná kontrola starostovi Ledvinkovi viditelně působí starosti.

Server Občasník doznává zaslání žádosti o veškeré informace o činnosti obce Alzheimer sanatorium i veškerých informací poskytnutých zastupitelům obce. Pak bude možné vytvořit pravdivý obraz o poskytování informací občanům a zastupitelům obce Sázava.

ruka pero

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna