DOKUMENT: Dopis Bedřicha Ščerbana hokejovým klubům o semináři v parlamentu

Hokejové prostředí osobností kolem Dukly Jihlava vyhovělo žádosti Občasníku a dodalo pod slibem anonymity plný text dopisu, který šel z Jihlavy na hokejové kluby. Zmínil se o něm server Extra.cz .

Věc: seminář „Současné problémy mládežnického hokeje v ČR“

Datum 5. 6. 2015

Vážení sportovní přátelé,

obdrželi jsme pozvání na seminář „Současné problémy mládežnického hokeje v ČR“ konaný 15. 6. 2015. Dle této pozvánky jsou spolupořadateli semináře i pan Tomáš Kotrba a pan Petr Buzek. Tyto dvě jména jsou pro nás signálem, že daný seminář je účelový a neseriózní.

Chtěl bych Vám oznámit, že klub HC Dukla Jihlava se distancuje od myšlenek, projevů a vyjádření T. Kotrby a P. Buzka

Odmítáme, aby pan Tomáš Kotrba a pan Petr Buzek byli vnímáni jako nositelé myšlenek, trendů, způsobu výchovy dětí a obhájci práv dětí.

Jejich pojetí výchovy dětí se v plném světle ukázalo na turnaji O pohár prezidenta ČR, který pořádali v roce 2014. Vyúčtování předložené HC DUKLA Jihlava-mládež plné alkoholu, číslo konta v propozicích turnaje, kam se zasílalo startovné, nebylo číslem konta klubu, starty starších hráčů, oproti turnajovým propozicím, jejichž rodiče patřily ke sponzorům turnaje, „na černo“. Turnaj O pohár prezidenta ČR měl být po dobu pěti let pořádán pouze pro ročník 2004, tedy pouze pro ročník jejich dětí. To jsou fakta, která nás znepokojili už tenkrát, a která vedla k rozhodnutí klubu HC Dukla Jihlava distancovat se od tohoto turnaje. To vše je jen malý výčet filozofie Tomáše Kotrby a Petra Buzka.

To je filozofie, se kterou se nemůžeme ztotožnit.

Situaci v Jihlavě jsme vyřešili. Na valné hromadě pak byla hrstka rodičů soustředěných kolem Tomáše Kotrby a Petra Buzka navržena na vyloučení ze spolku HC DUKLA Jihlava-mládež, z.s. drtivou většinou 88 hlasů z 92 přítomných delegátů z hlasem rozhodujícím, přesněji bylo valnou hromadou doporučeno výboru mládeže jejich vyloučení ze spolku. Konání valné hromady byly přítomni i Tomáš Kotrba a Petr Buzek. Vyšli jsme vstříc T. Kotrbovi a umožnili jeho synovi nově se zaregistrovat do jakéhokoliv klubu ČSLH, který je bližší jeho filozofie výchovy. P. Buzek má ode mne nabídku, že do 5.9.2015 může přestoupit do jiného klubu, bez obav z požadavků klubu.

Nyní vnímáme snahu přenést problémy, kterým jsme čelili a čelíme na celorepublikovou úroveň.

Bedřich Ščerban

jednatel HC Dukla Jihlava, s.r.o.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna