(DOKUMENT) Dopis majitelů pozemků pod obchvatem V. Beranova zastupitelům Kraje Vysočina

klikatá silnicePo zveřejnění informace o přípravách kraje Vysočina o přípravách vyvlastnění obchvatu Velkého Beranova (více zde) dostal server Občasník k dispozici dopis jednoho z posledních pěti majitelů pozemků, kteří dosud neodprodali svůj pozemek Kraji Vysočina. (Bez redakčních úprav, nekráceno)

Vážené zastupitelstvo kraje města Jihlavy,

reagujeme tímto na schůzi, která proběhla ve Velkém Beranově ohledně odprodeje pozemků ke stavbě obchvatu Jihlavy.

Předem bychom chtěli říct, že tam nepadl žádný nový návrh na vyrovnání ,že víc dát nemůžete a jen samé vyhrožování s vyvlastněním našeho pozemku od zástupců kraje. Myslíme si, že v dnešní době se tak s lidmi nejedná, připadalo mi to, jako před revolucí, buď prodáte za to co vám nabízíme nebo vám to vyvlastníme.Hotovo.

Náš pozemek spadá do katastru Henčov a ten patří pod město Jihlava. Nechápeme tedy, jak je možné, že ostatní pozemky pro obchvat v okolí Jihlavy se vykupují za 500 Kč/m a náš pozemek za 250 Kč/m.

Dále se náš pozemek nachází v klidné části v rohu lesa na nádherném místě a tvoří přibližně čtverec 2 000 metrů čtverečních, na kterém si chtěl náš syn do budoucna postavit dřevěnou roubenku, něco podobného jako pan inženýr Dohnal v Henčovském parku. V dnešní době se dá postavit téměř všude, jak jistě všichni víte, jen když má člověk kousek pozemku a trochu peněz. Vybudováním obchvatu Jihlavy se náš pozemek výrazně znehodnotí , protože je naplánován zhruba z jednoho rohu do protějšího a nám zůstane trojúhelník a u obchvatu.

Dobře si uvědomujeme, že obchvat kolem Jihlavy s napojením na dálnici je potřeba. Proto s prodejem souhlasíme, ale nesouhlasíme s cenou, kterou nám nabízíte za náš krásný pozemek. Budeme muset synovi sehnat jiný pozemek, ale za 250 Kč/m vám dneska nikdo nic neprodá. Sami jsme procestovali dost evropských zemí a víme, jak se pohybují ceny pozemků a kde se všude dá postavit stavba a také se nedá srovnávat cena pole s cenou krásného pozemku u lesa, na kterém jde postavit krásná roubenka.

Věříme, že se domluvíme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna