(DOKUMENT) Fabeš (SVAK Jihlavsko) před soudem: pravidla cenotvorby vodného neznám!

Městys Luka nad Jihlavou v soudním sporu se Svazem vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko požádal o výslech předsedy představenstva SVAK Jihlavsko Romana Fabeše (starosta Telče). Svědek Fabeš uvedl, že nezná přesná pravidla cenotvorby nájemného, které hradí Vodárenská a.s. za použití vodárenských trubek.

Vedle Luk nad Jihlavou se domáhá vyplacení nájemného za vodárenské trubky i Statutární město Jihlava. Právě Jihlavu nedávno předseda SVAKu Fabeš žádal o výměnu vyjednavače Jaromíra Kaliny (více zde). Právě vyplacení peněžních prostředků přivedlo SVAK Jihlavsko na pokraj finančního úpadku (více zde).

Od vystoupení Luk nad Jihlavou i Jihlavy z vodárenského svazku obci SVAK Jihlavsko se domáhají obě obce vydání vodárenského majetku, který chtějí provozovat samostatně.  Krajský soud v Brně označil současný vztah Luk nad Jihlavou a Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko jako „podobný nevolnictví“ (více zde). Nevolnictví ukončil nedávno Krajský úřad Kraje Vysočina, který vydal Lukám nad Jihlavou povolení k provozování (více zde). SVAK Jihlavsko chce donutit Luka nad Jihlavou k podepsání provozní smlouvy soudní cestou (více zde).

Ani jako starosta Telče nechtěl Roman Fabeš komentovat současnou situaci ve vodárenských vztazích na Jihlavsku.

 

Na počátek dubna svolal Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko „válečnou poradu“ starostů členských obcí. Kromě starostů se ale nesmí „válečné porady“ účastnit nikdo další (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna