(DOKUMENT) Koalice ŽiJ mluví o podezřelých vazbách Kaliny na právníka Ondruše

Koalice Žij Jihlavou složená z TOP09, Pirátů a Zelených zveřejnila na sociální síti vyjádření k rozpadu koalice pod vedením primátorky Karolíny Koubové (Fórum) s názvem „Co se děje s magistrátní koalicí“:

Z koalice na jihlavském magistrátu odešlo KDU-ČSL poté, co Jaromír Kalina rezignoval na svůj post náměstka primátorky v reakci na jeho podezřelé vazby na právní kancelář Ondruš&Ondruš, které se dlouhodobě nedaří vyřešit právní spor o Jihlavské vodovody a kanalizace.

Pan Kalina tak obětoval koalici, aby nedošlo k výměně právní kanceláře, jejíž práce město dlouhodobě stojí hodně peněz, bohužel bez uspokojivého výsledku.

Nás, tedy ŽiJ!, takový postup velmi mrzí a považujeme jej za nezodpovědný vůči voličům, stabilitě a rozvoji města.

Magistrátní koalice vedená Karolínou Koubovou nastartovala nové projekty, jako je v sociální oblasti přístup Housing First, který jsme iniciovali, na poli rozvoje města plán na dočasné využití Modety a projekt městských sadů nebo vyjednávání o změnách v přístupu společnosti Kronospan.

Nyní se bohužel znovu vracíme na začátek. Pro rozvoj města to znamená jediné – stagnaci. A to nás mrzí.

I nadále však věříme v sílu současné magistrátní koalice a vůli všech zúčastněných stran k dohodě. Podařilo se nám nastartovat spoustu skvělých věcí, pojďme to nezabít hádkami a handrkováním.

Díky, že jste dočetli až sem, 
Vaše ŽiJ!

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna