DOKUMENT: Návrh radního Beke (ODS) na odvolání primátora Chloupka a náměstka Výborného (oba ČSSD)

bekeKoalici chápu jako manželství. V případě koalice jde o sňatek z rozumu a na dobu určitou. Přesto jsou základní hodnoty slušnosti a dobrého vychování, které by zejména politici měli dodržovat a ctít. Chci li vytvořit manželství nové jen nezodpovědný člověk to řeší tajnou nevěrou. Navíc, mám-li děti (rozuměj projekty) o které je třeba se postarat. Není řešením vynést ženě kufry na chodník vyhodit ji ze dne na den na ulici a pak čekat, zda milenka, která ještě pořád váhá, bude ochotna se o mé děti postarat. Je to nejen velmi nezodpovědné, ale také společensky nepřijatelné. Zvláště pokud vím, že jsem se o děti v předchozích dvou letech manželství nikdy nestaral, tedy to ani neumím a přesto chci rodinu (tedy to co z ní zůstalo) vytavit rizikům, která z té situace zcela zjevně vyplývají.

Navážu-li pak na to, co zde bylo řečeno kolegou Hinkem a panem Tomancem. Nemyslím si, že nejneschopnějším a nejslabším článkem koalice je pan Chloupek, byť jako slabý primátor má lví podíl na stávající situaci.

Tím nejslabším článkem koalice je nesporně pan Výborný, který se místo práce pro město skoro celé dva roky věnuje tomu, jak by koalici sestavil jinak. Podíváme-li se namátkou na výsledky jeho práce za dva roky: Nemáme schválený územní plán, nemáme schválený projekt letiště, nezačal se ani zdaleka stavět či opravovat zimní stadion, není připraven žádný analytický podkladový materiál k odkupu strategického objektu Modety, nebyl schopen připravit podmínky a pravidla pro developery za jakých je město ochotno přebírat veřejné prostory a infrastrukturu a požadavky na nově utvářený veřejný prostor, nebyl schopen nabídnout a podniknout kroky k vytvoření a odblokování nových ploch pro podnikání, nebyl schopen vyřešit ani takové drobnosti jako jsou toalety na náměstí či toalety v Českém mlýně. Nezahájil ani kroky vedoucí k revitalizaci náměstí a veřejného prostoru, které jsem nakonec musel zahájit spolu s kolegy Tomášovou a Laštovičkou ze své iniciativy. Nebyl schopen řídit poradní orgán rady města, kterým byla Komise pro územní plánování a strategický rozvoj. Místo toho navrhl její zrušení. Je prvním náměstkem v historii, kterému vystavili červenou kartu i jeho nejbližší, tedy sousedé, kteří již nechtějí, aby dohlížel na jejich příměstskou část. A tak bych mohl pokračovat.

Proto dávám protinávrh k původnímu návrhu. Protinávrh zní. Zastupitelstvo města odvolává z pocize náměstka primátora a současně z pozice radního pana Vratislava Výborného a zastupitelstvo města odvolává z pozice primátora města a současně z pozice radního pana Rudolfa Chloupka. Součástí mého protinávrhu je i požadavek, aby se hlasovalo o odvolání v pořadí, ve kterém jsem radní jmenoval.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna