(DOKUMENT) Necidova katastrofa: Redakce Velkomeziříčska povolána na kobereček!

Velkomeziříčské zastupitelstvo se chystá k razantnímu zásahu do redakce městského zpravodaje. Zastupitele pořádně nadzvedl způsob informování o událostech kolem rekonstrukce náměstí a přípravě referenda.

Kdosi neznámý zasáhl do podoby rubrik, v zářijovém tištěném vydání se objevilo prohlášení skupiny zastupitelů kolem starosty Radovana Necida jako úvodník vydání . Zřejmě, aby prohlášení vyznělo důležitěji a důrazněji, podepsala redakce zastupitele Judu jako radního města (více zde). Zatím se nikde neobjevila tisková oprava ani uvedení informace na pravou míru.

Spekuluje se, že za zásahem do obsahu tištěného vydání je Petros Martakidis, bývalý starostův stranický zástupce. Právě Martakidisovo dosazení do redakce městského zpravodaje odstartovalo sled událostí známých jako „Necidova katastrofa“.

V minulosti Martakidis v době předvolební kampaně ostře zaútočil na hejtmana Jiřího Běhounka (ČSSD), ODS se později omluvila za Martakidisův novinový článek.

Redakce Velkomeziříčska je viditelně pod politickým vlivem osamoceného starosty Necida, který ale svou politikou ztratil podporu většiny zastupitelů. Jeho nejbližší spolupracovník a radní Jiří MIchlíček (ODS) se proslavil výrokem „poctivou prací bychom důvěru voličů nedostali“ (více zde).

Starosta Necid omezil pravidelné tiskové konference na vyjádření pro úsek medializace a komunikace, který sám stvořil.

Jako výraz nesouhlasu s politikou Radovana Necida vznikla zastupitelská opozice proti starostovi Necidovi známá jako „pověstná třináctka“. Tato skupina zastupitelů výrazně ovlivňuje činnost Rady města i starosty Necida.

Serveru Občasník se podařilo získat dokument, z kterého je zjevná nespokojenost s činností starostova úseku medializace a komunikace. Především zmínka o grafice v dokumentu je jasnou výzvou pro redakci k vysvětlení vlivu Petrose Martakidise na obsah publikovaných informací.

Z tónu v kterém je dokument napsán lze usuzovat na známé rčení „Pohár trpělivosti přetekl“. Funkci valné hromady vydavatele městských novin plní Rada města. Lze očekávat návrh usnesení Zastupitelstva, který Radě města uloží jasné úkoly k nápravě situace.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna