DOKUMENT: Otevřený dopis švýcarského fanclubu HC DUKLA JIHLAVA

logo DuklaSituace ohledně Horáckého zimního stadionu

Když se stane historicky nejúspěšnější hokejový klub bývalého Československa hračkou v rukách politiků Otevřený dopis švýcarského fanklubu HC Dukla Jihlava

Píše se rok 2006 – s panem Vladimírem Hinkem jako starostou města Jihlava. Již na jaře jsme dali najevo svou nespokojenost ohledně zastaralého Horáckého zimního stadionu. Pan Hink naše stanovisko přijal a přislíbil zřetelná zlepšení. Klub tehdy slavil své 50leté výročí. Dnes, o 10 let později, jsme slavili opět narozeniny – notabene ve stejném stadionu nacházejícím se v havarijním stavu. Mnoho se toho nezměnilo. Sliby se rozplynuly okamžitě po volbách.

Poté, co jsme viděli rozličné studie a varianty nového zimního stadionu v Jihlavě, jsme zděšení. Kdo přišel s nápadem postavit stadion pro maximálně 4 000 diváků, a zavřít tak tradičnímu klubu veškerá vrátka do nejvyšší české ligy? Má se stát z hrdé DUKLY tým nováčků z Třebíče? Jihlava si tak bezpochyby vyslouží leda výsměch celého Česka. V kterémkoliv provinčním městě není problém postavit slušný stadion. Krajskému městu Jihlava to přijde už mnoho let zatěžko. Nechť nám politikové prominou tento sarkasmus – v první řadě jsme rádi, že magistrát města Jihlavy drží klub při životě – ale to přece není všechno. Dukla – kdysi uváděná jedním dechem s CSKA Moskva, Montréal Canadiens nebo New York Rangers, si zaslouží přece slušný domov! Jihlava měla více než 40 let otevřenou bránu do celého světa díky DUKLE. DUKLA je značka, o kterou je třeba pečovat. Jméno, které bylo dlouhé roky synonymem pro nejvyšší hokejovou kvalitu. DUKLA znamená ve Švýcarsku ještě dnes mnohem víc než kterékoliv jiné extraligové kluby. Jihlava se zde zcela jistě neproslavila vyhnáním Němců ani osobou Gustava Mahlera – tuto roli převzali hokejoví hráči, kteří dokázali rok co rok vybojovat titul, a získali si tak pro Československo a město Jihlavu naši náklonnost. V Davosu jsme se těšili každý rok na armádní mistry puku v bordo- žlutém trikotu s ježkem na prsou.

A to hodláte, milí politikové, zničit. Žádáme Vás, nejednejte ve vlastním zájmu (neboť v dohledné době budete nahrazeni jinými nebo ukončíte své funkční období). Myslete na klub Dukla Jihlava – který dokáže více než 60 let nadchnout masy lidí a přivést do Jihlavy opakovaně turisty. Postavte klubu konečně slušný stadion. Mnozí z nás žijí v Bielu/Bienne, městě s 50 tisíci obyvateli. Museli jsme čekat více než 10 let, než nám město – s notabene malým rozpočtem – postavilo ve spojení s investorem úžasnou halu. Dnešní Tissot aréna je považována na nejmodernější sportovní komplex ve Švýcarsku. Nechápeme, proč by to nemělo být možné v Jihlavě. Malé město jako například Litvínov, které určitě nemá na růžích ustláno, je lednímu hokeji již léta nakloněno. Sestup tohoto klubu z nejvyšší ligy by se rovnal katastrofě.

Milí politikové, místo abyste házeli klubu klacky pod nohy, byla by na místě inovativní marketingová kampaň: neboť do soukromých rukou můžete prodat pouze zdravý klub a k tomu potřebujete nejdříve konkurenceschopný, moderní zimní stadion. Nezapomeňte přitom na to, že Dukla Jihlava leží na srdci také jiným fanouškům v České republice mimo Jihlavu. Přejeme si vzestup mezi elitu. Kluby jako Dukla a Motor tam patří. Bez když a ale.

Vyšlete jasný signál a vyslovte VŠICHNI (nezávisle na stranické příslušnosti) své ANO pro zimní stadion, který zaručí klubu, mládeži, podnikatelské sféře a krajskému městu Jihlava férovou budoucnost. Vložili jsme mnoho soukromých peněz do cestování, jídla, ledního hokeje a kultury v Jihlavě – protože klub a město milujeme. Nezničte to. Cokoliv jiné než zimní stadion hodný extraligy je pro Jihlavu ostudou a katastrofou pro budoucnost. Ztráta image, kterou již nelze napravit. Vzorec je jednoduchý: Jihlava = Dukla = Jihlava. V případě zájmu Vám zorganizujeme prohlídku našeho stadionu, který vznikl po dlouhých průtazích s politiky a zajistí nyní EHC Biel a místním živnostníkům na mnoho let ekonomickou budoucnost nejvyšší třídy.

http://www.tissotarena.ch/de/home.html

Jedna odpověď
  1. jihlavak

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna