(DOKUMENT) Prohlášení tajemníka radnice ve Žďáru nad Sázavou Jana Havlíka ke kandidatuře v místních volbách

Vážení spoluobčané, přátelé, kamarádi,
rozhodl jsem se společně s dalšími nezávislými kandidáty volební strany Změna 2018 kandidovat do nadcházejících komunálních voleb a ucházet se o vaši důvěru.

PROČ?
Vývoj a směřování našeho města v posledních čtyřech letech není dobré. Z bývalého okresního města a přirozeného regionálního centra jsme se stali jedním z provinčních center Vysočiny. Rozhodování, chování, komunikace a řízení města v mnoha případech vyvolávají útrpné úsměvy již při vyslovení jména města Žďár nad Sázavou.
Jsme vděčným tématem několika diskuzních skupin na sociálních sítích i mediálních kanálů. Bohužel v negativním smyslu. Nesmiřitelné a nesmyslné politické a generační rozdělení města nepřineslo nikomu nic dobrého, natož aby zlepšilo život ve městě.
Pro komunální volby 5.-6. října 2018 vám nabízíme nezávislé kandidáty, kteří svým životem a prací dokázali, že se umí postarat nejenom o sebe, ale i o druhé. Jsou za nimi vidět výsledky, ke kterým se hrdě hlásí a které nejsou pouhým předvolebním slibem. Lidé zkušení, rozhodní a odpovědní za svá rozhodnutí. Jsou s námi i ti, kteří
své zkušenosti teprve sbírají a budou důležitou zpětnou vazbou pro řešení problémů mladé generace, které jsme si my dříve narození již „odžili“.
Moje kandidatura je osobním rozhodnutím aktivně změnit řízení a správu města, pro které rád pracuji již 21 let. Nerozhodnost, nedůvěra a alibismus, skrývané za transparentnost a participaci, proti neustálému vytváření nových pracovních pozic pro kamarády, méně strategií bez praktické realizace, milióny utracené za nerealizované a tedy zbytečné projekty nemohou přinést lepší život žádnému městu.
Město není hračka ani experimentální laboratoř. Je složitou korporací s půl miliardovým rozpočtem, jehož úkolem je zajistit kvalitní veřejné služby a prostředí pro své obyvatele. Město není stát, proto nemá rozšiřovat regulaci našich životů a daňové či poplatkové zatížení svých obyvatel. Zvláště pak tam, kde samo tuto regulaci četnými výjimkami obchází.
Chci žít a pracovat ve městě sebevědomých, svobodných a otevřených lidí, kteří mohou být na své město hrdí. Chci město, které otevřeně bez cenzury komunikuje a vytváří rovné podmínky a příležitosti pro všechny. Město, které se inspiruje jinými, ctí odlišné názory a vnímá je jako příležitost. To jsou naše základní priority a cíle.

Ing. Jan Havlík, MPA
Lídr nezávislých kandidátů Změna 2018

(nekráceno, bez redakčních úprav – pozn. red. Občasník.eu)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna