(DOKUMENT) Sdělení zaměstnancům skupiny Agrofert k zjištěním Evropské komise

Serveru Občasník se podařilo získat vyjádření skupiny Agrofert pro zaměstnance koncernu k nejnovějším zjištěním publikovaných v evropských denících Le Mond a Guardian.

Důvěrné právní stanovisko Evropské komise, které získal list Guardian , dospělo k závěru, že se Andrej Babiš se nachází v situaci, která se „kvalifikuje jako konflikt zájmů“, protože státní úředníci a politici by neměli využívat prostředků z fondů EU, které nakonec kontrolují. Daňoví poplatníci České republiky byli, aby zaplatili alespoň část z 82 milionů EUR vyplacených společnosti Agrofert v roce 2018, ale konečný účet by mohl být mnohem vyšší.

(DOKUMENT): AGROFERT odmítá spekulace médií ohledně vracení dotací

Nemáme žádné informace o údajném vyšetřování Evropské komise

Máme informace pouze z médií. Přijde nám to jako nesmysl a spekulace. Ještě minulý týden komisařka Cretu na slyšení v Evropském parlamentu prohlásila, že Evropská komise žádné vyšetřování nevede. Proto ani nemůže existovat žádná zpráva. Ani my žádné informace o údajném vyšetřování nemáme. Nikdo nás nekontaktoval. Počkáme na oficiální stanovisko Evropské komise. Pokud nějaká oficiální zpráva existuje, podrobíme ji právní analýze. Každopádně trváme na tom, že vše je podle práva. Potvrzují to i naše právní analýzy. Andrej Babiš učinil vše, co po něm český právní systém vyžadoval. Svěřenské fondy neřídí ani neovládá. Agrofert čerpá dotace zcela v souladu s českým i evropským právem a podle stejných pravidel jako všichni ostatní příjemci dotací v ČR.

Jan Pavlů

divize komunikace

AGROFERT, a.s.

Poznámka vydavatele: Už tři roky funguje Občasník na principech nezávislé žurnalistiky s prostorem pro důležité informace. V období politických otřesů jsou nezávislé zprávy velmi důležité. Nezávislost nám dává možnost dát prostor informacím bez ovlivnění politickým zájmem vydavatele. Přečtěte si poselství Občasníku 2015 a zvažte podporu jeho další činnosti. Děkujeme! (více zde)

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna