(DOKUMENT) SVAK Jihlavsko vysvětluje zablokování rekonstrukce jihlavských ulic

Čtěte a žasněte s vedením města Jihlavy! Na jihlavskou radnici dorazil nový dopis od Svazu vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko ve kterém vedení SVAKu vysvětluje své nesouhlasné stanovisko s plánovanou rekonstrukcí obou ulic. „Druhý odstavec je zajímavý,“ řekl stručně primátor Jihlavy Rudolf Chloupek. (celý dopis najdete na profilu Občasníku v sociální síti přímo zde)

SVAK Jihlavsko prodal Statutárnímu městu Jihlava hotovou stavební dokumentaci pro rekonstrukci vodovodů na Telečské a Wolkerově ulici za částku přes sto tisíc korun. Za další statisíce korun Jihlava stavební dokumentaci zaktualizovala. Také má Jihlava vystavené platné stavební povolení.

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko svým nesouhlasným stanoviskem celou investiční akci zablokoval. Krajská správa a údržba silnic jako investor vyškrtl rekonstrukci Telečské a Wolkerovy ulice z plánu investičních akcí pro letošní rok (více zde).

Pokud by Kraj Vysočina jako investor opravil povrchy silnic, pak každá budoucí havárie by znamenala rozkopat čerstvě opravenou vozovku za účelem opravy prasklého vodovodu. Péče řádného hospodáře naopak znamená spojit opravu vodovodu s opravou vozovky do jedné společné investiční akce.

SVAK Jihlavsko avizuje ochotu opravovat pouze havárie na území města Jihlavy. Z provozování vodovodů mu přitom stále plynou příjmy v podobě nájemného od svého smluvního provozovatele. Výše příjmů se odhaduje na částku kolem sto padesát tisíc denně.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna