DOKUMENT: Zpráva o turnajích „O pohár prezidenta ČR“ pro hokejové kluby ČR

Zpráva o turnajích „O pohár prezidenta ČR“ je přílohou dopisu Bedřicha Ščerbana pro hokejové kluby České republiky. Když se o existenci dopisu zmínil server Extra.cz uvolnilo hokejové prostředí celý dopis jako dokument pro Občasník.EU. Dopis je adresován předsedovi Strany práv občanů na Vysočině Bohumilu Trávníkovi.

Vážený krajský předsedo,

píšeme Vám v souvislosti s turnajem O pohár prezidenta ČR. Dovolte nám shrnout fakta. Dukla Jihlava mládež uvítala v roce 2013 aktivitu rodičů o uspořádání turnaje pro mladé hráče. Velmi jsme si vážili záštity Prezidenta České republiky. Turnaj byl uspořádán pro hráče a hráčky ročníku 2004 a mladší. Průběh turnaje v roce 2013 lze hodnotit jenom kladně.

U nás v oddíle je zvykem, že turnaj je předáván z ročníku na ročník a tedy máme turnaj O pohár primátora pro 4.třídu, turnaj O pohár Hejtmana pro 6. třídu, O pohár Pitnera pro 8. třídu, resp. odpovídající ročníky. Ukázalo se však, že skupiny rodičů, která pořádala první ročník turnaje O pohár prezidenta ČR to pořádala jen pro „své děti“ jelikož uspořádala i v roce následujícím turnaj pro stejné děti, tedy o rok starší. Toto samo o sobě je proti filozofii klubu, přesto vedení Dukly mládež, vědomo si záštity pana prezidenta, s turnajem souhlasilo.

Turnaj v roce 2014 lze nazvat zjednodušeně ostudou pro klub a zároveň i pro organizátory a v přeneseném slova smyslu i pro pana prezidenta ČR. Turnaj se objevil i v mediích, zejména v souvislisti s tím, že organizátoři turnaje (kontaktní osoba Ing. Tomáš Kotrba) se pokusili do vyúčtování dostat alkohol. Vedení Dukly mládež bylo panem Kotrbou osočeno, že nedostatečně hájilo organizátory. Vedení Dukly mládež nikdy nezakrývalo ani nebude zakrývat skutečnosti, které se staly. Odmítli jsme a nevyúčtovali alkohol na akci pro děti.

O turnaji s hovořilo negativně v hokejovém hnutí proto, že tým Dukly Jihlava měl ve svém týmu „černochy“, tj.hráče starší, než dovolovaly propozice turnaje. Vysvětlení organizátorů: „jsou to děti sponzorů“ je naprosto neslučitelné s regulemi našeho klubu. Za toto byl potrestán trenér, přestože on jednal na výslovné přání organizátorů.

Rádi bychom v tradici turnaje pokračovali pod záštitou pana prezidenta ČR, ale za podmínek dodržování propozic turnaje a pevně stanovené kategorie, tak aby jím prošli všechny děti, ne jen děti určité skupiny rodičů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna