Dopis předsedy SVAKu JIHLAVSKO jihlavským zastupitelům

Několik dnů před konáním mimořádného zastupitelstva obdrželi jihlavští zastupitelé do svých emailových schránek dopis předsedy SVAKu Jihlavsko Romana Fabeše.

Předseda předsednictva SVAKu Jihlavsko oznamuje jihlavským zastupitelům dobrou připravenost na řešení soudní cestou. SVAKu Jihlavsko vznikla škoda více než 120 milionů korun v důsledku postupu Jihlavy „přes Krajský úřad“ (cestou správních rozhodnutí vykonatelných do tří dnů bez možnosti odvolání). V případě jihomoravského města Kunštát trvalo majetkoprávní vypořádání sedm let.

Předseda SVAKu Roman Fabeš oceňuje vzájemnou otevřenost obou stran a zároveň upozorňuje jihlavské zastupitele, že jednání nezdržuje.

Vzájemná jednání považuje za projev odvahy obou stran jednat, nikoliv za projev slabosti kterékoliv ze stran. Za nezodpovědné naopak považuje ponechat jednání pouze na právnících obou stran.

Politická jednání o majetku Jihlavy by podle předsedy Fabeše měla pokračovat.

SVAK Jihlavsko se necítí zodpovědný za dotační akce Jihlavy (investice do vodárenské infrastruktury), kdy SVAK umožňuje pro každou investiční akci Jihlavy získat stavební povolení a napojit ji na kanalizaci SVAKu.

SVAK Jihlavsko cítí vůli Jihlavy ukončit politická jednání a jít dál právní cestou. Pokud by si ale Jihlava toto rozhodnutí rozmyslela, pak je svazek připraven jednat.

Analýzu obsahu dopisu připravujeme.

Celý dopis je zde: dopis zastupitelům SMJ 15.5.2015

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna