Dopravní klid Hruškových dvorů zdražuje dopravní náklady firem z průmyslové zóny Jihlavy

Město Jihlava uzavřelo Polenskou ulici pro těžkou nákladní dopravu do průmyslové zóny. Úplný zákaz kamionové dopravy okamžitě zdražil například náklady firmy MOKOV na dopravu výrobků. Objízdná trasa pro kamiony je o několik kilometrů delší. Na objízdné trase po přivaděči se také platí mýtné. Vedení firmy MOKOV už má k dispozici první odhady zvýšených nákladů. „U jednoho kamionu to je ročně kolem tří tisíc eur, asi sedmdesát tisíc korun. Denně jde o desítky kamionů,“ uvedl jednatel Mokovu Rudolf Penn.

Vjezd do Polenské ul. pro nákladní auta provizorně uzavřela značka na chodníku

Dopad na Mokov

Nečekané dopravní vícenáklady se promítnou do výrobních nákladů MOKOVu, největší firmy v jihlavské průmyslové zóně. „Město vůbec nepřemýšlí, jaké dopady mohou mít jeho rozhodnutí na výrobu Mokovu,“ rozčiloval se jednatel Penn. Naděje na dopravní vyjímku ze strany města pro obsluhu firmy MOKOV jsou malé. Vyjímky se nedávají.

Poničená objížďka

Ostré zatáčky na silnicích v jihlavské průmyslové zóně dávají řidičům kamionů pořádně zabrat. Na fotografiích jsou vidět rozbité krajnice i jízdní stopy v příkopě. Kamion zřejmě táhl návěs příkopem, aby se vešel do vozovky.

Opozice: zrušit mýto na přivaděči

Určitou vizi řešení problémů s dopravní obslužností MOKOVu nabídla opozice: „Asi by bylo vhodné prolobovat přivaděč jako příměstkou komunikaci bez mýta podobně jako je dálnice D1 kolem Brna,“ navrhl lídr opozice Radek Popelka. Dopravní obsluhu průmyslové zóny kamionovou dopravou bude muset vedení města řešit co nejdříve.

life

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna