Dopravní komise Vysočiny apeluje na zajištění odpovídající kvality vozů Českých drah

 

vlak železniceDopravní komise Rady Kraje Vysočina doporučuje vedení Kraje Vysočina  vstoupit v jednání s objednavatelem vlaků celostátní dopravy (Ministerstvo dopravy ČR)  a požadovat zajištění odpovídající vozby na lince Brno-Třebíč-České Budějovice tak, aby byla zajištěna odpovídající kvalita cestování.

„Nejde až tak o čistotu vozů jako o zajištění odpovídající kvality lokomotiv,“ uvedl předseda komise Aleš Kratina.

Podle vlastního pozorování členové komise zjistili nasazování stále starších lokomotiv, které jsou i více poruchové.

V nejbližší době se bude rozhodovat o vypsání dalšího provozování železničních tratí na Vysočině formou přímého zadání na deset let. Součástí zadání budou i požadavky Kraje Vysočina na vozového parku i vybavení železničních zastávek. Ve hře je přímé zadání Českým drahám jako národnímu dopravci, případně veřejná soutěž.

Provozování tratí na Vysočina soukromým dopravcem ale vyžaduje určitý čas na přípravu například v podobě moderních vlakových souprav. I kdyby Kraj Vysočina soutěžil dopravní obslužnost v podobě provozování regionálních tratí, většina soukromých dopravců sice stihne předložit cenovou nabídku, nestihne ovšem nákup vlakových souprav. Reálně tak zůstává ve hře jen možnost přímého zadání.

K přímému desetiletému zadání dopravní obslužnosti se kloní většina krajů České republiky.

Část krajů dokonce požaduje i vytvoření národního tarifu pro cestování mezi jednotlivými kraji přímou cestou v rámci nejlevnější ceny pro cestujícího při zvolené cestě.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna