VÍME PRVNÍ: Dopravní terminál „Na Dolech“ má zpoždění, čekárnu s kadibudkou nechce nikdo stavět

plánDopravní terminál „Na Dolech“ tiše nabírá zpoždění. Podle informací Občasníku zruší vedení města sedmi milionovou stavební zakázku pro nezájem stavebních firem. Co dál? To je ve hvězdách a v hlavách radních města.

Vedení krajského města zatím neposkytlo žádné vyjádření k dalšímu postupu. Radní města dostali „na stůl“ materiál o stavu zakázky. Náměstek Výborný patrně znovu rozhodne o vypsání stavební zakázky. Šance sehnat stavební firmu je ale malá, stavební firmy už mají nasmlouvané zakázky. Rozjíždí se stavební sezóna.

„Zakázka je moc malá pro stavební firmy. Asi ji budou muset postavit primátor s náměstkem Výbormým sami. Kdyby byla ve vedení města ODS, tak bychom se přimluvili u stavebních firem a někdo by to určitě postavil, „prohlásil předseda jihlavské ODS David Beke.

I když má celá stavební zakázka od vedení města honosný název „dopravní terminál“ v podstatě jde podle opozičního zastupitele Bekeho o postavení čekárny s kadibudkou pro řidiče.

Novostavba terminálu rozdělená na dvě části. První část tvoří uzavřená čekárna s venkovním krytým čekacím
prostorem, veřejné WC oddělené pro muže a ženy (oba pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace) a technickou místností.

Druhá část obsahuje sociální a hygienické zařízení pro řidiče MHD, a venkovní zpevněné přístupové plochy. Zastavěná plocha obou částí je asi šedesát metrů čtverečních. Terminal je posazen do prostoru mezi autobusovou a železniční zastávku.

Dále budou v tomto prostoru nástupních ostrůvků umístěny dvě čekárny pro MHD. Součástí terminálu jsou cykloboxy, cyklostojany, lavičky a odpadkové koše.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna