Dotační manažerku Čapího hnízda rozčílil text serveru Neovlivni.cz

Náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová (ANO) pod dívčím jménem Nagyová pracovala jako dotační manažerka projektu Čapí hnízdo. Občasníku poskytla další exkluzivní vyjádření:

O čem je novinářská etika? To je otázka kterou si v poslední době často kladu… a v průběhu dnešního dne velice intenzivně. Přiměl mně k tomu titulek „policie začala rozdávat obvinění v kauze čapí hnízdo“ z neovlivni.cz. Přitom moji právníci o tom nevědí, „obvinění“ nic neví, ale „správná předvolební atmosféra“ již byla vytvořena….

To, co předvádí server neovlivni.cz, ačkoliv jeho hlavní představitelkou je dáma, kterou jsem si léta velice vážila jakožto ikonu investigativní žurnalistiky, má s etikou pramálo společného. Navíc, je známou pravdou, že zlo plodí jenom další zlo – a přesně to čiší z textů této dámy, jejíž nenávist vůči p.Babišovi je veřejným tajemstvím.

Proč si dovoluji takhle polemizovat s ikonou žurnalistiky, která dokonce dlouhá léta byla mým vzorem (prostě mám ráda šikovné dámy) já, jejíž pravděpodobně smutně „nejznámější“ dílo v životě, v této republice bude „kauza Čapí hnízdo“?

Protože:

  1. Předvádí veřejné úniky informací z policie a policejních spisů a do dnešního dne to nikomu nevadí! Vždyť je to on-line reality show a všichni mlčí, včetně policie! Už mi to snad připadá, jestli někdo od policie nepoužívá tento server jakožto hlásnou troubu pro něco, co sám nemůže říct aby jitřil emoce…..Samozřejmě, pokud je vědmou či kartářkou a vidí do budoucnosti či do spisů policie i bez nutnosti s policií komunikovat, pak se jí tímto obratem omlouvám😊.
  2. Veřejně obviňuje lidi z podvodu na základě nerelevantních faktů, polopravd čímž poškozuje je i jejich rodiny, holt kácí se les a tak lítají třísky – a očividně ji to vůbec nevadí. To je smyslem investigativní žurnalistiky?
  3. Protože pokud je projekt Čapího hnízda od začátku podvod, jak s jistotou ráda tvrdí, tak co je pak situace, když česká firma přesune sídlo do daňového ráje? Není to taky snaha účelově dosáhnout výhody – nemravné – kterou by za normálních okolností v ČR nezískala?
  4. Protože pokud jsou chybou hodnou trestního řízení věci, které neovlivi.cz/ žádost o vydání poslanců Babiše a Faltýnka uvádí v textu pak spáchalo trestní čin určitě víc než 90% všech žadatelů v celé EU!!!! Z těchto textů je zřejmá neznalost dotačních pravidel, toho co je a co není závazné, co je a co není pro dotaci důležité.
  5. Kriminalizuje dotace a dělá z toho pomalu řemeslo podvodníků. Přičemž zapomíná, že velké množství neziskovek bojujících s korupcí, či za životní prostředí anebo či práva menšin bylo účelově založených a žije právě z dotací. Budeme teda kriminalizovat i je? Když založili neziskovku aby mohli žádat o dotaci a po ukončení čerpání buď ukončí činnost anebo si najdou další grant???? V neposlední řadě obrovské množství krásných projektů by bez dotací nevzniklo. A ani to Čapí hnízdo by rozhodně nevypadalo tak, jak vypadá dnes, z hlediska přístupu pro veřejnost a zaměstnanosti v regionu, nebýt dotace.

Jana MayerováK čemu je celá tato další polarizace společnosti dobrá? Chápu, že pan Babiš je někdy složitý na komunikaci a není to s ním úplně jednoduché, ale rozhodně není tak příšerný, jak se to někdo snaží vykreslit. Prostě, jak říká klasik … občas nechá prchlivost cloumat svým majestátem😊. Komu slouží tento veřejný lynč – kde je snaha dostat na hranici k upálení nejenom čaroděje, ale i celou jeho rodinu?

Ten kdo si odpoví na poslední otázku – ten pochopí, co se tady děje a komu to vše vlastně slouží…..

Už jsem dnes měla na chvíli dojem, že tento rok dostanu k narozeninám obvinění z trestného činu. Rozhodně by to byl originální dárek….:-). Asi dorazí se zpožděním ….ale nám to neva, my to vydržíme)))

(Poznámka redakce: Text je zcela bez redakčních úprav)

Další vyjádření manažerky Čapího hnízda čtěte přímo zde a zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna